Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12344, Mám nízký příjem a banky mi nechtějí půjčit

Mám nízký příjem a banky mi nechtějí půjčit, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
7.1.2021 Půjčka

Dobrý den, potřebuji poradit, mám nějaké dluhy (sociální pojištění, splátky a kreditka). Chtěl bych si půjčit u banky okolo 100 000 Kč, abych zaplatil vše najednou. Mám ale jeden problém, pracuji na IČ a dohodu o provedení práce, průměr na fakturu dělá 26 000 Kč a na dohodu vždy 8 500 Kč. Banky mi odmítají půjčit, jelikož podle daňového přiznání mám zisk 92 000 Kč (doprava a ostatní pozemní přeprava dělá 60%), takže průměrně 7 000 Kč na měsíc a moje výdaje (elektřina a další) dělají 6 000 Kč, tím pádem mi zůstává jen 1 000 Kč na měsíc, což je málo. Banky údajně nerespektují dohodu o provedení práce, dohoda a faktura je od stejného zaměstnavatele, takže na sobě vázaná. Nevíte co s tím? Měl jsem nápad, pokusit se snížit dohodu na polovinu, tj. 5 000 Kč, tím pádem bych měl kolem 12 000 Kč zůstatek a 6 000 Kč podle daňového přiznání, to by mi už mohli půjčit banky nemyslíte? Samozřejmě až za rok, ale to už je jedno. Nebo pomohla by mi paušální daň? Nemusel bych řešit daňové přiznání a banky by mohli tu půjčku dát, nebo se mýlím?

Dobrý den,

při žádosti o půjčku Vám banky příjem z DPP neuznají, neboť o tento příjem můžete přijít bez náhrady ze dne na den (velmi výjimečně a pouze některé banky uznávají DPP jako doplňkový příjem při žádosti o hypotéku). Máte-li s podnikáním vysoké náklady a vykazujete čistý zisk pouze 7 000 Kč měsíčně, půjčku nezískáte.

Kombinace OSVČ s nízkým ziskem, DPP, dluhy na sociálním pojištění a jiné splátky úvěrů - s tímto Vám banky půjčku poskytnout nemohou. Paušální daň by Vám nepomohla, naopak by ještě přitížila (nepodával byste daňové přiznání a nebylo by jak určit příjmy).