Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10024, Koronavirus a zesplatnění úvěru

Koronavirus a zesplatnění úvěru, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
11.5.2020 Půjčka

Dobrý den, byla jsem v prodlení s platbami. U dvou jsem vysvětlila situaci a Intrum mě neustále přehazoval na Monetu a Moneta na intrum a takhle se to vleklo. Pak nastala situace s koronavirem a vysvětlila jsem, že se mi odložila práce, stále čekám na formulář U1, bez kterého nedostanu podporu a že jsem bez přijmu úplně. Reakce nebyla žádná, jen chodila upozornění ale neodpovídali. Nyní mi napsali v době karantény výpověď a o okamžitou úhradu 330 000 Kč. Hned jsem reagovala, běžela na banku a tam mi řekli, že s tím nic dělat nemůžou, ať to s nimi řeším mailem, ať mám konverzaci podloženou. Opět jsem jim vysvětlovala situaci a ve finále verdikt byl takový, že až dostanu finance a budu schopná úhrady, ať je kontaktuji. 3 dny na to mi přišel dopis ať okamžitě uhradím 330 000 Kč do 15.5. Tak jsem hned psala a řekli mi zas, že to musím uhradit. Z čeho a jak to mám uhradit, když nemám příjmy, vlastně ani telefon, protože nemám na placení paušálu, jelikož čekám na práci až od konce května. Formulář U1 stále nepřišel. Tak co mohu dělat? Navíc jsem se dočetla, že nyní nemají právo vypovídat díky situaci smlouvy. Předem děkuji.

Dobrý den,

při porušení smluvních podmínek (např. z důvodu opoždění splátek či nesplácení) může banka úvěr zesplatnit (ukončit smlouvu a požadovat okamžité vyrovnání dluhu). V rámci krize koronaviru je možné požádat o odklad splátek bez negativního záznamu do registrů dlužníků a banka Vám musí vyhovět, nicméně toto opatření se týká pouze klientů, kteří před krizí koronaviru nebyli se splátkami v prodlení.