Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6000, Důvody pro zamítnutí půjčky

Proč banka zamítla žádost o úvěr kvůli transakcím mezi běžným účtem a sázkovou kanceláří? Jaké další transakce mohou být pro banky rizikové?

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.2.2019 Půjčka

Dobrý den, je možné, aby klient banky žádal o úvěr a byl mu zamítnut i přes splněné podmínky, jako např. pravidelný obrat na BÚ, mzda chodící na účet, čistý registr - bankovní i nebankovní - jen na základě toho, že jsou na jeho běžném účtu transakce mezi jeho BÚ a například sázkovou kanceláří? Je možné, aby bankovní poradce či risk-manager vyhodnotil kl. jako "rizikového" a úvěr mu čistě na tomto základě může být zamítnut? Není to hloupost? Za předpokladu, že ano, jaké transakce ještě mohou být označeny pro banku jako rizikové? Děkuji za informace a přeji hezký den.

Dobrý den,

transakce se sázkovou kanceláří Vám ve skoringu určitě body k dobru nepřidají, ale neměl by to být důvod pro zamítnutí půjčky. Spíše Vám za to banka mírně navýší úrokovou sazbu. Banky dnes čím dál více zohledňují i chování klienta v občanském životě (jestli kouří, nadmíru konzumuje alkohol, věnuje se hazardu, žije převážně v noci, atd.). Naopak body navíc může získat otec od rodiny splácející hypotéku bez těchto "závadných" transakcí. Banky takto diferencují rizikovost klienta stejně jako např. pojišťovny řidiče dle značky vozidla (např. černé BMW v kombinaci s mladým řidičem dostává tučnou přirážku na povinném ručení).