Banky.cz Bankovní poradna zdarma #22, Dotaz v bankovní poradně

Půjčka na koupi bytu pro podnikatele ve věku 53 let: možnost připojištění a vhodný typ úvěru

Dobrý den, chtěla bych vědět,jestli je poskytnutí půjčky omezeno i věkem.Konkrétně jde o půjčku na koupi bytu ve výši 1 600 000Kč,- manžel, který by úvěr splácel, je podnikatel. (OSVČ), a je mu 53 let. Lze se i připojistit pro ev. případ nemoci či úmrtí dlužníka, a jak se tím půjčka navýší?. Jaký typ úvěru je nevhodnější?Děkuji

Dobrý den,

ano, většinou bývá poskytnutí úvěru omezeno věkem 65-70 let, resp. do dosažení tohoto věku musí být úvěr splacen.Tedy ve Vašem případě by Vám banky byly ochotny půjčit na 12-17 let.

Pojištění (nemoc, úraz, smrt) možné je, pojistné se obvykle stanovuje jako % z poskytnutého úvěru (např. u mBank zaplatíte jednorázově na první dva roky 1,5% z výše úvěru a dále pak měsíčně 0,025%).

Jako "typ půjčky" doporučuji jednoznačně hypoteční úvěr. Vybírejte dle co nejnižších (optimálně nulových) poplatků za zřízení a vedení úvěru + dle rozumné úrokové sazby. Poslední dobou platí: čím novější a menší banka, tím zajímavější podmínky pro Vás.