Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13967, Refinancování půjčky

Refinancování půjčky: Platí se celá částka nebo jen ta původní?

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.4.2021 Půjčka

Dobry den, chci se zeptat, jak je to s refinancováním půjčky. Konsolidovala jsem si své půjčky, celkem 600 000 Kč. Nyní celkem za 10 let zaplatím 1 120 000 Kč. Pokud chci půjčku refinancovat, počítá se cela částka nebo jen ta původní (600 tisíc)?

Dobrý den,

částka 1 120 000 Kč přestavuje hypotetickou hodnotu, kolik byste bance za 10 let celkem zaplatila, kdybyste po celou dobu úvěr splácela u současné banky dle dohodnutých podmínek (úrok, výše měsíční splátky, atd.). Při refinancování půjčky byste bance jednorázově uhradila pouze aktuálně dlužnou částku (kolik dlužíte přesně k datu refinancování), což bude méně než 600 000 Kč (to byl Váš původní dluh, ze kterého každý měsíc část splácíte).