Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9455, Koronavirus a odklad splátek

Co se stane se splátkou hypotéky, když mi poklesne výplata kvůli epidemii? Může se snížit nebo mohu požádat o odklad? A jak dlouho? Co se stane, když onemocním? Jak se s touto situací zachází?

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.3.2020 Půjčka

Dobry den, kdyz mi poklesne vyplata z duvodu epidemie, musim splacet dle dohody nebo se mi splatka snizi? Nebo muzu pozadet o odklat? A na jak dlouho? Take mne zajima, co kdyby onemocnel - tak jak se tato situace resi? Dekuji

Dobrý den,

za normálních okolností není možné při výpadku příjmu (nemoc, výpověď, atd.) žádat jakékoliv úlevy. Je na Vás, abyste všechna rizika spojená s půjčkou zvážil a měl dostatečnou rezervu (nebo si sjednal pojištění schopnosti splácet). V současné krizi koronaviru však vydala Česká bankovní asociace mimořádné doporučení bankám přistupovat k problémům se splácením citlivě a nabízet odklad splátek až o 6 měsíců bez negativního záznamu do registrů dlužníků.