Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3770, Důvody pro zamítnutí půjčky

Proč mi byl odepřen úvěr na nákup na splátky? Zkoumáme důvody, proč nemůžete získat finanční půjčku.

Nejlevnější půjčka od Zonky
23.8.2017 Půjčka

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde a jak zjistím, z jakého důvodu nemůžu získat úvěr (nákup na splátky)? Mám čistý list, žádné úvěry atd. Děkuji za info

Dobrý den,

úvěrové instituce (banky, nebankovní poskytovatelé úvěrů, splátkové společnosti) nejsou povinny Vám sdělovat důvod zamítnutí úvěru, takže pokud Vám toto nesdělí dobrovolně, příčinu neodhalíte. Mezi nejčastější důvody pro zamítnutí půjček patří nedostatečný příjem, pracovní smlouva na dobu určitou, zkušební či výpovědní lhůta a záznamy v registrech.