Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9539, Koronavirus, hypotéka a odklad splátek

Můj příjem se snížil kvůli COVID-19, mám nárok na odklad hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, prosím můžete mi poradit? V lednu 2020 jsem ukončila pracovní poměr, od 1.2. jsem evidovaná na ÚP, který mi vyměřil podporu 7 600 Kč. V březnu mě byla odložena schůzka až na 22.4 s tím, že se asi opět posune. V této situaci COVID-19 je nemožné si najít zaměstnání. Mám prosím nárok na odklad hypotéky? Jsem rozvedená a živým 15letou dceru. Moc Vám děkuji.

Dobrý den,

dle doporučení České bankovní asociace většina bank nabízí klientům postiženým koronavirem odklad splátek na 3-6 měsíců u hypoték a spotřebitelských úvěrů. Požádejte svou banku o dočasný odklad splátek, určitě Vám vyjdou vstříc. I v dnešní době koronaviru je stále poptávka po mnoha profesích, např. pokladních. Doporučuji pasivně nečekat na to, že Vám ÚP něco najde.