Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6524, Mohu konsolidovat nebankovní půjčky?

Mohu konsolidovat nebankovní půjčky?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
8.5.2019 Půjčka

Dobrý den, mám úvěry v celkové výši 786 000 Kč, splátky 28 500 Kč. Bohužel mám i dvě mikropůjčky. Chci se zeptat, zda je možnost někde konsolidovat. Už si nevím rady. Dostal jsem se do kolotoče mikropůjček a nevím už jak se z dané situace dostat. Banky mi nechtějí poskytnout konsolidaci, i když vše řádně platím. Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

jak vysoký máte pravidelný měsíční příjem? Dle zákona o spotřebitelském úvěru (platný od 12/2016) nemůže výše všech Vašich splátek činit více než 45% měsíčního příjmu. Pro splátky 28 500 Kč byste musel vydělávat čistého 63 333 Kč. U půjček sjednaných po 12/2016 se tak můžete domáhat soudní cestou jejich zneplatnění (už Vám nikdo neměl půjčit a měl Vás odmítnout). Banky Vám nemohou půjčit třeba právě proto, že jste předlužen nad všechny zákonné limity.