Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #17972, Můžu splácet se zpožděním?

Můžu splácet se zpožděním?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.5.2022 Půjčka

Dobrý den, splácím již 7. splátku u České spořitelny, den zaplacení mám nastaven na 20. den v měsíci, nicméně splátku mohu odeslat až 25. tedy s 5-ti denním zpožděním. Pochopil jsem to dobře, že když to tedy stihnu podle jejich podmínek do 10 dnů zaplatit, tak se mě nic navíc neúčtuje? Konkrétně to uvádí takto: Pokud neuhradíte splátku, případně jiný peněžitý závazek, který máte vůči nám, upozorníme vás na to telefonicky, SMS, e-mailem nebo zobrazením informace na bankomatu. Jestliže do 10 dnů splátku nezaplatíte, budeme vám muset naúčtovat sankce. Po uplynutí lhůty, kdy se vás budeme snažit upozornit na neproběhlou splátku, vám bude 10. den prodlení účtován poplatek 300 Kč na úhradu nákladů spojených s prodlením. Další poplatky ve výši 900 Kč jsou účtovány 40. a 70. den prodlení. Za každý den prodlení zaplatíte také úroky z prodlení ve výši REPO sazby zvýšené o 8 % z dlužné částky.

Dobrý den,

splácet s pravidelným desetidenním zpožděním důrazně nedoporučuji. Dle sdělení výše by Vám sice nebyl účtován sankční poplatek 300 Kč, ale zaplatil byste úroky z prodlení a dostal byste negativní záznam do registru dlužníků. Banka by Vám taktéž mohla úvěr zesplatnit.