Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4951, Zákon o spotřebitelském úvěru

Zákon o spotřebitelském úvěru, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
25.7.2018 Půjčka

Pokračování dotazu č. 4946: Dobrý den, děkuji za odpověď ohledně nedoplatku konsolidovaných nebankovních úvěrů. Ještě jestli mohu, myslel jsem, že podmínky předčasného splacení úvěru jsou jasně dané zákonem o spotřebitelském úvěru a tím se musí řídit všichni poskytovatelé. Nemohl byste mi v kostce vysvětlit, jak to s tím předčasným splacením dle tohoto zákona je? Děkuji

Dobrý den,

zákon o spotřebitelském úvěru pouze stanovuje krajní meze, kolik maximálně může poskytovatel půjčky požadovat za předčasné splacení úvěru. Za předčasné splacení úvěru nemůžete zaplatit více, než byste zaplatil za úroky do konce řádného splácení úvěru. Dále poplatek nemůže být vyšší než 1% z výše předčasné splátky (při zbývající době splatnosti kratší než rok pouze 0,5%).

Toto je platné pouze pro půjčky uzavřené po 11/2016, které se řídí novým zákonem o spotřebitelském úvěru.