Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #2453, Konsolidace nebo americká hypotéka

Konsolidace nebo americká hypotéka, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.1.2016 Půjčka

Pokračování dotazu č. 2449: Krásný den pane Strašák, no dlužím 500 000,-kč. Dostala jsem se do toho složitým postupem. Jsem z toho nyní úplně v koncích. Měsíční příjem činí 17000,- Kč. Mám ale obavu, že mě nebudou chtít půjčky sjednotit. Splácím dosavadní platby vždy v čas, ale všude propagují, že by se to dalo snížit, tak bych to velice ráda uvítala.

Dobrý den,

děkuji za doplnění - Vaše situace skutečně není růžová, kolik měsíčně nyní dohromady splácíte?

Doporučuji zkusit zažádat o konsolidaci u Equa Bank či Air Bank (nejnižší úrok pod 10%, nulové poplatky). 500 000 Kč při splatnosti 7-8 let vychází na měsíční splátku 8 000 - 8 500 Kč. Banky za životní minimum považují zhruba 8 000 Kč, tedy do 17 000 Kč příjmu se vejdete (i když velmi těsně).

Máte-li zastavitelnou obytnou nemovitosti (byt/RD/chatu), doporučuji americkou hypotéku (konsolidace se zástavou nemovitosti). Zde byste ručila svou nemovitostí, ale úrok by byl výrazně nižší - cca 4% a splácet by šlo až 20 let. Při splatnosti 7-8 let by splátka činila 6 100 Kč, 10 let - 5 000 Kč, 15 let 3 700 Kč (ale je nutné úvěr doplatit zhruba do 65 let věku).