Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4776, Konsolidace s minimální mzdou

Konsolidace s minimální mzdou, Půjčka

LS

Dobrý den, ocitl jsem se v těžké finanční situaci a nemám na splácení svých úvěrů, vyplácen jsem v hotovosti a na pásce mám minimální mzdu, samozřejmě dostávám víc, ale pracuji v pohostinství, kde to tak prostě funguje (počítám s tím, že to co mám navíc nijak nedoložím). Mám úvěr u AirBank (90 000 Kč splátka 2 500 Kč), u Equa bank (40 000 Kč splátka 2 000 Kč) a jednu mikro půjčku (15 000 Kč Zaplo), která se se mnou táhne už delší dobu (prostě nemám na to jí zaplatit, tak jí stále odkládám a peníze mi protékají úplně zbytečně). Konsolidaci u ČS kde mám účet nejdéle ale nevyužívám ho mi zamítli a to proto, že se snažím dostat z této situace už delší dobu a nikde mi půjčku nebo konsolidaci neschválí kvůli vysokém počtu žádosti za uplynulou dobu. Vůbec už nevím co mám dělat. Potřeboval bych konsolidaci na 150 000 Kč, ale nevím, kde ji získat. Další úvěry si už neplánuji brát. Nikdy. Děkuji za případné rady a předem vás ušetřím věty že jsem hlupák a že si za to můžu sám, vím to.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

obávám se, že Vám v současné situaci nikdo konsolidaci 150 000 Kč neposkytne. Hlavní problém představuje minimální mzda, kdy zbytek dostáváte na ruku. Legislativa na ochranu spotřebitele zakazuje bankám (i nebankovním poskytovatelům úvěrů) půjčovat klientům, kteří nemohou doložit své příjmy. A na minimální mzdu Vám nikdo více než pár desítek tisíc nepůjčí. Nezbude Vám než omezit své výdaje na minimum (pár měsíců "o chlebu a vodě") a splátky hradit z měsíčního příjmu. Prioritně doplaťte co nejdříve Zaplo.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky čeká od října další omezení

Hypotéky čeká od října další omezení

19.6.2018, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po snížení LTV na 90% zavádí ČNB další zpřísnění pro hypotéky. Od října bude splátka úvěru omezena na max. 45% čistého měsíčního příjmu. Celkové zadlužení nebude moci být vyšší než devítinásobek ročního příjmu.

Hypotéka a RPSN

Hypotéka a RPSN

12.6.2018, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Celková nákladovost hypotéky v sobě nezahrnuje pouze placené úroky, ale taktéž všemožné poplatky za sjednání a vedení úvěru či povinné doplňkové služby (pojištění, vedení běžného účtu). Jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Velké porovnání spoření – červen 2018

Velké porovnání spoření – červen 2018

6.6.2018, Spoření, Autor: Petr Jermář

Přestože by úroky měly spíše růst, dvě družstevní záložny snížily své sazby u spoření. Banky tak prvně v historii nabízejí více než kampeličky. Vyplatí se více spořící účet, termínovaný vklad nebo stavební spoření?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

CJ

#4808, Podílové vlastnictví, Reality, 20.6.2018

Jsem spoluvlastníkem RD - starobní důchodce. Nejsem rozvedená, ale s manželem nežiji. Manžel chce RD prodat, já nechci. Požaduje 1,5 milionu a když je dostane přepíše i druhou polovinu na mne. Peníze mohu sehnat, ale bojím se o dům. Ten má vyšší hodnotu než 3 mil Kč. Můžete mi poradit? Děkuji

Dobrý den, ze zákona nemůže být nikdo nucen setrvávat v podílovém vlastnictví nemovitosti. Manžel může svou polovinu kdykoliv prodat. Taktéž může požádat soud o vypořádání podílu. Soud by Vám pak dal možnost manžela vyplatit. Pokud byste nesouhlasila, soud by nařídil prodej celé nemovitosti.  Nejlepší je se s manželem domluvit a vyplatit ho přímo. Požaduje-li méně než tržní hodnotu, pak to berte jako laskavost (není se čeho obávat).  Toto vše platí jen pro podílové vlastnictví (Vy i manžel máte na katastru zapsanou svou polovinu). Je-li RD ve společném jmění manželů (SJM), pak ho nelze bez souhlasu obou manželů prodat. Muselo by dojít k rozvodu, kde by soud řešil vypořádání SJM. 

JB

#4807, Svěřenecký fond, Běžný účet, 20.6.2018

Víte o nějaké bance v ČR, která v současnosti bez problémů založí běžný účet pro svěřenský fond? A pokud ne, můžete doporučit nějakou banku v zahraničí? Děkuji

Dobrý den, bohužel o žádné bance u nás ani v blízkém zahraničí nevím. Přestože institut svěřeneckého fondu existuje v českém právním řádu již více než 2 roky, největší banky na trhu stále odmítají fondům účty vést. Zkuste J&T Banku a KB.

J

#4806, Volba banky, Běžný účet, 20.6.2018

Dobry den, chtela bych se zeptat, jaky ucet od banky je asi nejvyhodnejsi? Divala jsem se, ze podle vasich tabulek je to Equa bank. A jaka banka je opravdu bezpecna, ze by se tam nemohlo neco stat z penezi? Jako opravdu nejbezpecnejsi banky v CR. Dekuji

Dobrý den, Equa bank vřele doporučuji. Nabízí totiž vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Ostatní banky buď nenabízejí vše zdarma (nejčastěji jsou zpoplatněny výběry z bankomatů cizích bank) nebo si kladou podmínky (min. obrat na účtu, útrata kartou, atd.).  Ze zákona jsou pojištěny vklady u všech bank až do výše ekvivalentu 100 000 EUR. Nebude-li mít na účtu více než 2,5 mil. Kč, pak jsou pro Vás všechny banky stejně bezpečné (v případě krachu banky by Vám do týdny vyplatil náhradu Garanční systém finančního trhu).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 4800 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR