Banky na Slovensku neakceptují plat v cizí měně pro občany ČR? Co s tím? Možnost získat půjčku v Polsku pro občana ČR

Nejlevnější půjčka od Zonky
29.11.2019 Půjčka

Dobrý den, nevíte jestli nějaká banka nebo nebankovní společnost na Slovensku by akceptovala, že pracuji v ČR a nemám plat v eurech? Narazil jsem na tento problém u jedné slovenské banky. Nevíte, zda je možno pro občana ČR získat půjčku taky v Polsku? Děkuji.

Dobrý den,

je-li půjčka v jiné měně než Váš příjem, pak se jedná o tzv. cizoměnový úvěr, který je dozorovými orgány velmi přísně regulován. Banka by Vás musela velmi pečlivě poučit o kurzovém riziku a strpět další administrativní/regulatorní komplikace, což se ji nevyplatí. Proto je málokdo ochoten uzavírat cizoměnové úvěry (zejména u drobnějších částek v řádu desetitisíců/statisíců). Pracujete-li v ČR a dostáváte-li plat v korunách, půjčte si v ČR (není důvod chodit pro půjčku do Polska či na Slovensko). Nebankovním společnostem si vyhněte obloukem, to je vždy začátek rychlého konce.