Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #10401, Úvěrový podvod

Úvěrový podvod, Půjčka

JZ

Dobrý den, vzala jsem si několik úvěrů u banky. Celkem za 280 000 Kč, ale uvedla jsem informace, že jsem zaměstnaná s příjmem 10 000 Kč, ale zaměstnaná jsem nebyla a nejsem. Jinak další údaje v žádostech jsou pravdivé - počet dětí, plat manžela, byt v osobním vlastnictví, výdaje domácnosti atd. Pak jsem chtěla ještě jeden úvěr na 30 000 Kč, který mi neschválili. Pak jsem zažádala u jiné společnosti o 250 000 Kč a zase jsem uvedla falešné zaměstnání a plat, ale žádné dokumenty jsem nefalšovala, jen tyto údaje uváděla do žádosti a úvěr mi schválili, ale já žádost stornovala a peníze nečerpala, protože jsem si uvědomila, že dělám chybu a dál to nejde. Požádala jsem rodinu o pomoc a celý svůj dluh (280 000 Kč) díky rodině zaplatila. Jaký myslíte, že by mi hrozil trest kdyby se na to přišlo a šlo to k soudu? Myslíte, že bych mohla dostat podmínku když jsem vše zaplatila a uvědomila si, že dělám špatnou věc a je mi to líto? Nikdy jsem trestaná nebyla. Děkuji za odpověď.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

řádně zaplacené půjčky nikdo zpětně přezkoumávat nebude. Určitě je dobře, že jste si svou chybu uvědomila a vše dala co nejdříve do pořádku. Pro příště je důležité se podobného jednání vyvarovat, neb by vše mohlo být klasifikováno jako úvěrový podvod. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

Bankovní pobočky využívá stále méně lidí. Dávají přednost on-line bankovnictví

28.10.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Jen 3 % lidí. Tak málo jich v České republice nevyužívá on-line bankovnictví. Ukázal to průzkum České bankovní asociace. Ještě před dvěma lety přitom bylo uživatelů internetového a mobilního bankovnictví „jen” 82 %. Tedy o 15 procentních bodů méně než nyní.

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

Jak se vyrábí pneumatiky Michelin Alpin 5?

27.10.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Seznamte se s vyspělými technologiemi pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5!

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

Skupina Uniqa dokončila převzetí společností Axa a stala se pětkou na trhu

26.10.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Plánované převzetí společností Axa rakouskou skupinou Uniqa je u konce. Spojení, které bylo oznámené letos v únoru, v polovině října schválily všechny potřebné úřady

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MP

#11587, Koronavirus a covid odměna, Exekuce a insolvence, 28.10.2020

Dobrý den, tento měsíc mi bylo schváleno oddlužení s povinností platit od listopadu. Když v listopadu, kromě výplaty dostanu i mimořádné odměny za Covid, jak bude srážka vypadat? Celá odměna půjde insolvenčnímu správci nebo mi nějaká část zůstane? Pokud dam do kalkulačky příjem vyšší o odměnu, zůstane mi jen to co musí. Díky za odpověď.

Dobrý den, Covid odměna je mimořádným příjmem a podléhá ins. srážkám. K vašemu běžnému čistému příjmu se přičte odměna a z celé částky se vypočte nezabavitelné minimum (zbytek půjde na insolvenci). Např. jako jednotlivci bez vyživovaných osob (děti, manžel) Vám může měsíčně zůstat max. 14 680 Kč.

RN

#11586, Srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 27.10.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci a účetní mi špatně spočítala srážky. Nyní mám každý měsíc zasílat navíc 1 000 Kč i po sražení insolvence. Je to možné? A jak se srážka vypočítá a z jaké mzdy (hrubé či čisté) a kolik mi má zůstat ze mzdy pro moje přežití? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výše insolvenčních srážek, resp.  nezabavitelného minima (kolik Vám zůstane), se počítá z čisté mzdy. Zohledňuje se výše příjmu a počet vyživovaných osob (děti, manželka). Např. z čistého příjmu 20 000 Kč Vám bez vyživovaných osob zůstává 11 848 Kč.

J

#11585, Srážky v insolvenci, Exekuce a insolvence, 27.10.2020

Dobrý den, jsme s manželem v insolvenci, máme jedno dítě. Mám rodičovský příspěvek 10 000 Kč. Za brigádu mi bylo zasláno na účet 2 750 Kč. Mělo se mi něco srazit na insolvenci? Případně musím se o srážky nějak starat nebo je to povinnost agentury a OSSZ? Děkuji

Dobrý den, z čistého příjmu 12 750 Kč nelze při dvou vyživovaných osobách (manžel a dítě) na insolvenci nic srážet. Celý tento příjem Vám proto zůstal bez srážek.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR