Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5134, Refinancování a předčasné splacení

Refinancování a předčasné splacení, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.9.2018 Půjčka

Dobrý den, mám úvěr u nejmenované banky, který jsem se rozhodla refinancovat. Procházela jsem různé nabídky a vybrala samozřejmě tu nejlepší. Aktuální banka nebyla ochotna nabídnou lepší podmínky. Z tohoto důvodu jsem podepsala smlouvu u jiné banky, která mi zaslala finanční obnos na účet. Zašla jsem tedy na pobočku odstoupit od smlouvy a uhradit zbývající částku úvěru. Můj dotaz se však týká poplatků, které si banka v takovém případě může naúčtovat. Naúčtovali mi poplatek ve výši 1% zbývající částky, což je dle zákona v pořádku, ale překvapila mě výpovědní lhůta 3 týdny, které zasahují do nového měsíce a následně mi byl naúčtován také úrok z tohoto (dalšího) měsíce. Má banka právo takovéto výpovědní lhůty a účtování klasických měsíčních úroků, pokud výpovědní lhůta zasahuje do dalšího měsíce? Děkuji

Dobrý den,

banka si tyto podmínky skutečně klást může a je jen na Vás coby klientovi, bude-li je akceptovat nebo si raději sjednáte půjčku levněji u konkurence. Svým podpisem úvěrové smlouvy jste tyto podmínky akceptovala (určitě jste si před sjednáním úvěru zodpovědně pročetla sazebník poplatků a smluvní podmínky). Pro příště doporučuji si půjčovat jen u bank, které mimo nízkého úroku taktéž umožňují úvěr splatit předčasně (částečně či zcela) bez poplatků. Těchto bank je poměrně hodně, kompletní přehled v našem srovnávači půjček zde.