Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14496, Záznam v registech dlužníků

Záznam v registech dlužníků, Půjčka

JV

Pokračování dotazu č. 14492: Dobrý den, neodpověděl jste mi na otázku, zda se s tím dá něco dělat nebo jak dloho budu v registu než se to smaže.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

s negativním záznamem v registrech dlužníků se nic dělat nedá, musíte ho strpět. Banky přihlížejí obvykle pouze k záznamům mladším 5 let. Po tuto dobu půjčku ani hypoteční úvěr velmi pravděpodobně nezískáte.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

Kuchyně na splátky aneb jak financovat rekonstrukci kuchyně

22.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stejně jako rostou počty nových hypoték, objevují se rekordní čísla v počtu nárůstu financování rekonstrukcí. Za tímto trendem financování renovací stojí dva hlavní důvody. Prvním z nich je, že lidé zůstávají doma. Pracují z domova, pečují o děti nebo o své blízké, a v době pandemie nemohli navštěvovat sportovní, kulturní ani společenské akce. Druhým důvodem je bezpochyby zpomalení výstavby nových bytů a domů. Na vině je odliv stavebních dělníků z východních zemí v souvislosti s pandemickou situací ve světě. Lidé se proto soustředí na koupi starší nemovitosti a následně se pouští do rekonstrukce sami. Pokud však špatně zvolí financování celé rekonstrukce, může se stát sen o nové kuchyni či koupelně opravdovou noční můrou.

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

Prémiové jízdní vlastnosti, paket, i skutečná hodnota

21.6.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nová generace Subaru Outback je příkladnou ukázkou evoluce. Zachovává si vlastnosti, které z něj udělaly ikonu kategorie crossover, a současně přidává všechny nové technologie, jež na moderních autech tak milujeme. 

5 tipů, jak správně pojistit dítě

5 tipů, jak správně pojistit dítě

21.6.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Pojištěný už od narození. I to je případ některých dětí, jejichž rodiče podlehnou nátlaku pojišťovacích agentů v porodnici. Nejen, že taková pojistka přichází zbytečně brzo, ale může být nevýhodná.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

HR

#14628, Výměna neplatných bankovek, Banka, 22.6.2021

Dobrý den, prosím o odpověď, našli jsme v kapse bundy staré německé marky z roku 1996. Je možno je ještě vyměnit za eura?

Dobrý den, ano, výměna u německé centrální banky je stále možná (v ČR tuto službu nikdo nenabízí).

B

#14627, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 22.6.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám po skončení insolvence už 2 roky, chtěl bych si vzít hypotéku s přítelkyní ale nevím, zda nemá žádat o hypotéku raději sama. Nebo společně se mnou když sem byl v insolvenci?

Dobrý den, 2 roky po insolvenci hypoteční úvěr velmi pravděpodobně nezískáte (více bonitní klienti nejdříve za 3 roky, ostatní za 5 let). Přítelkyně tak bude muset o hypotéku požádat sama.

LR

#14626, Chráněný účet a exekuce, Běžný účet, 22.6.2021

Dobrý den, pro zřízení chráněného účtu potřebují potvrzení zaměstnavatele o příjmu, to následně pošlu exekutorovi, co mám u něj exekuci na běžný účet, je to tak? A když exekutor bude vědět o mém chráněném účtu, neobstaví mi ho, když tam přijdou peníze po srážce exekuce od zaměstnavatele? Děkuji

Dobrý den, ano, je to tak (jedná se o potvrzení o účtu, ze kterého bude vyplácena nezabavitelná část příjmu). Chráněný účet je exekutory nedotknutelný (právě proto byl chráněný účet ukotven v legislativě). Nezabavitelné minimum Vám tak z chráněného účtu nikdo strhávat nebude. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR