Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5308, Půjčka pro mladé podnikatele

Půjčka pro mladé podnikatele, Půjčka

AR

Dobrý den, zjistil jsem nedávno, že Raiffeisenbank má "speciální podmínky" pro začínající podnikatele. Přesněji řečeno pro mladé podnikatele. Byl jsem informován, že RB nemůže dávat půjčky (jakéhokoliv druhu) firmě, ve který je jednatel mladší 21 let. Z tohoto důvodu chtěl bych se zeptat. Je zde nějaký regulační zákon, který omezuje banky dávat půjčky firmám, ve kterých je podnikatel mladší než 21 let?

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

žádné takové omezení ze strany legislativy či regulátora trhu není, jedná se čistě o obchodní rozhodnutí Raiffeisenbank. O půjčku můžete zkusit požádat u jiné banky, nicméně každá banka po Vás bude požadovat daňové přiznání za 1-2 poslední fiskální roky (aby bylo z čeho odvodit výši Vašich příjmů). Začnete-li podnikat hned po dosažení plnoletosti, splníte povinnost daňových přiznání nejdříve v 19-20 letech. O moc dříve než v 21 letech Vám tak nikdo podnikatelský úvěr nedá.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Prodejte cenné papíry tak, abyste příjem nemuseli danit

Prodejte cenné papíry tak, abyste příjem nemuseli danit

18.7.2019, Daně, Autor: Lukáš Taragel

Obchodování s dluhopisy, podílovými fondy či akciemi v dnešní době není záležitostí jen právnických osob, ale také běžných občanů. Pokud plánujete prodávat cenné papíry, je vhodné mít základní přehled o zdanění příjmů plynoucích z cenných papírů. Ideální je splnit podmínky a docílit toho, aby byly tyto příjmy osvobozeny. V opačném případě bude nutné tyto příjmy danit.

Půjčka na bydlení pro mladé? Jednodušší je získat hypotéku než si půjčit od státu

Půjčka na bydlení pro mladé? Jednodušší je získat hypotéku než si půjčit od státu

12.7.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Půjčka od státu vs. hypotéky = 0:1. I tak se dá popsat situace na trhu s půjčkami na bydlení. Zájem o úvěry ze Státního fondu rozvoje bydlení letos výrazně klesl. Za půl roku lidé podali míň žádostí než loni za první den tohoto projektu. Státní půjčky totiž nabízejí méně peněz než hypotéky a jejich vyřízení je zbytečně složité.

Předschválená půjčka vypadá lákavě. Ale pozor, ať se nespálíte!

Předschválená půjčka vypadá lákavě. Ale pozor, ať se nespálíte!

9.7.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Otevřete si internetové bankovnictví, přijde vám výpis z účtu nebo něco řešíte na přepážce banky. A všude vám jako věrnému klientovi nabízejí předschválenou půjčku do 15 minut. A bez dokládání příjmu. I když ji nepotřebujete, je ta možnost často tak lákavá, že vám začne vrtat v hlavě. Jenže když ji využijete, může váš to vyjít zbytečně draho.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JU

#7091, Reklamace vadného zboží, Osobní a rodinné finance, 18.7.2019

Nákup na internetu. Zakoupen Wifi booster ze zahraničí na zrychlení internetu. Zprostředkovala údajná fi. z USA. Vadné zboží, nefunguje, chci reklamovat, prodejce nekomunikuje, nereaguje na emaily.

Dobrý den, jestliže prodejce odmítá uznat oprávněnou reklamaci, můžete se svých práv domáhat soudní cestou. Nicméně v případě zahraničního prodejce z druhé poloviny zeměkoule může být vymahatelnost práva komplikovaná (vzhledem k nízké škodě to asi za to nestojí).

LC

#7090, Insolvence a srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 18.7.2019

Dobrý den, existuje možnost, že bych si srážky ze mzdy insolvenčnímu správci posílala sama? Nebo to musí být jen tak, že to bude odvádět zaměstnavatel přes účetní? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekuční a insolvenční srážky ze mzdy provádí zaměstnavatel. Berte to tak, že insolvence je něco jako nucená správa Vašich financí (nezvládla jste své finance uřídit sama, a proto nastoupil insolvenční správce, který vše koordinuje s ostatními - Vaším zaměstnavatelem a věřiteli). 

LS

#7089, Odstupné a exekuce, Exekuce a insolvence, 18.7.2019

Dobrý den, od ledna 2019 mám exekuci na plat a zaměstnavatel mi odváděl pravidelné splátky. K 31.3. 2019 firma skončila a já jsem měla dostat odstupné 3 platy. Jak je to v tomto případě se splátkou exekutorovi? Má nárok na celé odstupné nebo jak se to počítá? Majitelka mi k odstupnému připočítala poslední mzdu, vyplatila mi 13 000 Kč a 39 500 Kč  poslala exekutorovi.

Dobrý den, záleží na formě výplaty odstupného. V každém měsíci Vám zůstává pouze nezabavitelné minimum. Při jednorázové výplatě odstupného tak jde většina exekutorovi. Naopak při postupném vyplácení (každý měsíc jeden plat) by exekutorovi šlo výrazně méně.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR