Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5308, Půjčka pro mladé podnikatele

Půjčka pro mladé podnikatele, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
19.10.2018 Půjčka

Dobrý den, zjistil jsem nedávno, že Raiffeisenbank má "speciální podmínky" pro začínající podnikatele. Přesněji řečeno pro mladé podnikatele. Byl jsem informován, že RB nemůže dávat půjčky (jakéhokoliv druhu) firmě, ve který je jednatel mladší 21 let. Z tohoto důvodu chtěl bych se zeptat. Je zde nějaký regulační zákon, který omezuje banky dávat půjčky firmám, ve kterých je podnikatel mladší než 21 let?

Dobrý den,

žádné takové omezení ze strany legislativy či regulátora trhu není, jedná se čistě o obchodní rozhodnutí Raiffeisenbank. O půjčku můžete zkusit požádat u jiné banky, nicméně každá banka po Vás bude požadovat daňové přiznání za 1-2 poslední fiskální roky (aby bylo z čeho odvodit výši Vašich příjmů). Začnete-li podnikat hned po dosažení plnoletosti, splníte povinnost daňových přiznání nejdříve v 19-20 letech. O moc dříve než v 21 letech Vám tak nikdo podnikatelský úvěr nedá.