Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #6004, Banky mi k půjčce vnutila fondy

Banky mi k půjčce vnutila fondy, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
14.2.2019 Akcie a investice

Pokračování dotazu č. 5992: DĚKUJI Vám za odpověď. Po 3 návštěvách v bance jsem docílila jen toho, že platím fondy namísto 1 000 Kč pouze 500 Kč měsíčně a Penzijní fond zůstává. Asi musím přitvrdit, normálně to nepůjde. Natož abych zrušila účet a přešla k Air Bank. Ještě jednou Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jsme rádi, že Vám podařilo dosáhnout aspoň částečného snížení plateb na nevyžádané produkty. Pobočkový pracovní banky je placen provizně dle toho, kolik produktů prodá. Čím horší produkt, tím vyšší provize. Vnutit klientovi k půjčce fondy je určitě za hranou jakékoliv profesionality a etiky. Trvejte na úplném zrušení podílových fondů.

Penzijní spoření smysl má, to bych Vám také doporučil (každý se potřebuje nějak zajistit na stáří). Nicméně je to zcela nevhodné v momentě, kdy splácíte spotřebitelský úvěr. Napřed doplatit půjčku, potom spořit. Penzijko rušit nemusíte - stačí přestat platit a začít znovu později.