Vymáhání starého dluhu, Exekuce a insolvence

Dobrý den, obdržela jsem dopis od Bohemia Faktoring, kde žádají o zaplacení dluhu ke společnosti Moneta Money Bank z půjčky uzavřené dne 3.11. 2005. Chci se Vás zeptat zda dluh není promlčený? Dne 15.3.2007 banka dluh zesplatnila. Žádala jsem banku o splátkový kalendář 28.11.2008, nepřišla mi odpověď. Znovu jsem žádala 24.6.2009 opět bez odpovědi. A nyní po více jak 10 letech požadují splatit dluh ve výši 46 355 Kč a navíc poplatky 18 504 Kč. Mám jim podepsat splátkový kalendář? Mohu pouze splatit dluh a poplatky ne, když mi v roce 2008 a 2009 nereagovali na moji prosbu?

Dobrý den,

dluh bude velmi pravděpodobně promlčen, neboť uplynula subjektivní (3 roky) i objektivní lhůta (10 let) pro promlčení závazků. Doporučuji nic nepodepisovat (tím byste mohla dluh uznat a to včetně poplatků) a nechat vše prověřit právníkem. Banka neměla povinnost Vám v letech 2008-2009 vyhovět a poskytnout Vám splátkový kalendář, ale měla tento dluh vymáhat dříve.