Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #8252, Expřítel si zasílá peníze na můj účet

Expřítel si zasílá peníze na můj účet, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, ex-přítel si domluvil od známého zapůjčení peněz. Vzhledem k tomu, že neměl vlastní bankovní účet, peníze se nechal poslat na ten můj, aby je měl ihned k dispozici. Nemyslím si, že by dotyčný vůbec věděl, že se nejedná o jeho účet. Nic jsem nepodepisovala a určitě ani přítel ne, víceméně mu půjčil na dobré slovo, ale u přijaté částky je poznámka, že se jedná o bezúročnou půjčku, která má být do 3 měsíců vrácena. Já toho člověka ani neznám, jeho jméno vím pouze z účtu. Mám strach, že bude chtít peníze vrátit ode mě, má na to právo? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důrazně nedoporučuji svůj účet propůjčovat komukoliv k jakýmkoliv transakcím, vystavujete se značnému riziku. Jestli půjčení peněz nebylo jakkoliv zdokumentováno, pak v extrémním případě po Vás pán může chtít peníze vrátit z důvodu bezdůvodného obohacení se (bude tvrdit, že Vám peníze poslal omylem). Vy pak budete těžko dokazovat, že to byla půjčka pro Vašeho ex-přítele, kterému jste peníze z účtu vybrala a dále poskytla.