Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #6367, Půjčil jsem peníze známému, který je nechce vrátit

Půjčil jsem peníze známému, který je nechce vrátit, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, otec před dlouhou dobou půjčil známému vyšší obnos pěnez. Vše má řádné sepsané domluvili si splátky, úrok a další. Pán peníze nesplácí samozřejmě. Otec má vše písemně sepsané i potvrzené notářem, odročení nebo posunutí promlčecí lhůty. Jelikož je to už 12 let stará půjčka, bojím se, že se už nebude moct ani soudně vymáhat. Ale když jsem pročítal různá fóra, tak pokud je promlčecí doba posunuta o dalších x let a potvrzena notářem a řádně podepsaná oběma smluvními stranami, tak by to jít mělo, ne? Je tu někdo kdo by mi poradil jak věc dál řešit?

Dobrý den,

všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky. Podepíše-li dlužník tzv. uznání dluhu, lhůta se prodlužuje na 10 let. Kdy měl dlužník peníze vrátit? Jestliže před více než 10 lety, pak dluh nyní vymáhat již nelze.