Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15201, Mám 6 půjček a potřebuji půjčit další peníze

Mám 6 půjček a potřebuji půjčit další peníze, Půjčka

BP

Dobry den, mam dva ucty u jinych bank, jeden puvodni a jeden kvuli hypotece. Na prvnim mam 3 uvery cca. 367 000/30 000 a 20 000 Kc. Dohromady splacim cca 5 700 Kc. Na druhem mam uver 20 000 Kc se splatkou 440 Kc. A hypoteku ze stavebniho sporeni, kde dluzim 1 500 000 Kc a splacim 6 000 Kc. Ted jsem si vzal nebankovni uver 100 000 Kc s nevyhodnym urokema a splatkou 5 728 Kc na 42 mesicu. Prijem mam cca 31 000 Kc cisteho. Jde mi jen o to pujcit si nekde dalsich 100 000 Kc na zaplaceni nevyhodneho uveru, aby se mi snizila mesicni splatka. Dekuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

na splátky všech úvěrů byste neměl dávat více než 45% svých příjmů. Vy z příjmu 31 000 Kč splácíte měsíčně téměř 18 000 Kč (58%), máte 6 úvěrů a jste předlužen. Nikdo Vám další peníze nepůjčí. Zatněte zuby, snižte své výdaje na minimum, dočasně zvyšte příjmy (směny navíc, brigády) a splácejte co to jde. Jinak riskujete exekuce, osobní bankrot a ztrátu nemovitosti. A hlavně se odnaučte žít na dluh. Úvěr ze stavebního spoření (hypotéka) na pořízení vlastní střechy nad hlavou či rekonstrukci je jistě dobrá investice a má smysl. Ale ostatní spotřebitelské a nebankovní půjčky jsou proti všem pravidlům finanční gramotnosti. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

20.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15366, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.9.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Plánuji oddlužení. Výše dluhů je cca 1 500 000 Kč, příjem 23 000 Kč čistého, 2 děti a manžel. Nemovitost nemám, auto mám, ale potřebuji ho do práce. Vím, že musím splatit 30% závazků, ale dosáhnu i tak na oddlužení nebo na schválení? Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, podmínka splatit během insolvence min. 30% přihlášených pohledávek byla zrušena již před 2 lety. Nově stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč (manželé 3 300 Kč) a "projevit snahu". Nemáte-li zúžené SJM, pak za dluhy ručíte s manželem společně a nerozlučně a doporučuji vám požádat o společné oddlužení manželů.

M

#15365, Daň z příjmu a změna zaměstnavatele, Daně, 19.9.2021

Dobrý den, když jsem minulý měsíc podala daňové přiznání a uvažuji o změně zaměstnání, kdy mohu podepsat prohlášení u nového zaměstnavatele? Pokud tedy dám výpověď a poběží dvouměsíční výpovědní lhůta, jaké dokumenty potřebuju od účetní pokud jde o daně? Děkuji.

Dobrý den, prohlášení poplatníka můžete podepsat u nového zaměstnavatele tak, aby nedošlo v jednom měsíci k uplatnění daňových slev naráz u obou zaměstnavatelů. Daňové přiznání Vám vyhotoví nový zaměstnavatel (od starého zaměstnavatele si vyžádáte POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech, které nový zaměstnavatel zakomponuje do vašeho daňového přiznání).

M

#15364, Platba, Platba, 19.9.2021

Dobrý den, chci se zeptat, zda jdou převést peníze z MiFinity na běžný účet. A pokud ano tak jak? děkuji za odpověď, hezky den.

Dobrý den, převod z této digitální peněženky na účet je možný. Pro bližší informace doporučuji kontaktovat technickou podporu MiFinity. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR