Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #6068, Kreditní karta a vysoký úrok

Kreditní karta a vysoký úrok, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.2.2019 Půjčka

Dobrý den, můj známý má u jedné skutečně velké banky v ČR kreditní splátkovou kartu s úrokem 95% p.a., slovy devadesátpět procent. Platí pravidelně měsíčně 7 890 Kč z úvěru 100 000 Kč. Můžete mi prosím odpovědět jestli je to normální úrok? V roce 2019 v ČR u banky, která je dle mého odhadu třetí největší v ČR. Děkuji a s pozdravem Ondra.

Dobrý den,

kreditní karty mají skutečně extrémně vysoké úroky (20-26%) a další poplatky za vedení karty (30-450 Kč/měsíc), ale 95% se mi nezdá reálných - přehled všech poplatků a úroků zde v našem srovnávači kreditní karet.

Kreditní karta slouží k placení výdajů, které zvládnete bance vrátit nejpozději do konce bezúročného období (obvykle do půlky měsíce následujícího po měsíci ve kterém došlo k útratě). Kreditní karta neslouží k výběru peněz z bankomatu (za to banky účtují další vysoké poplatky, úroky a mnohdy se takto půjčených peněz netýká bezúročné období). Potřebuje-li Vás kamarád půjčit 100 000 Kč, ať si sjedná klasickou půjčku (např. u Equa bank za 6%).

K Vaší otázce "co je a není normální". Především není normální si půjčovat peníze na spotřebu. Když nemám na novou televizi, tak si na ni našetřím a pár měsíců počkám. Ne že si na ni jdu hned půjčit. Stejné je to s dovolenou, dárky a ostatními běžnými výdaji. Finančně gramotný člověk si peníze půjčuje jen za účelem investic (např. do vlastního bydlení - hypotéka nebo půjčka na rozjezd podnikání). Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně