Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #3788, Důvody zamítnutí

Důvody zamítnutí, Půjčka

SW

Dobrý den, v odpovědi zde uvádíte, že, cituji "Pokud Vám banka žádost o půjčku zamítla, pak máte buď nedostatečný příjem či jste v registrech dlužníků. Jiný důvod pro zamítnutí není." Ovšem z vlastní zkušenosti vím, že tomu tak není. Přestože nejsem nikde v registrech a mám dostatečný příjem, odmítla mi domovská banka půjčku z tzv. "interních důvodů". Na dotaz, co to znamená mi bylo sděleno, že zaměstnanci banky neznají důvod a je to zkrátka interní důvod a s tím se musím spokojit. Neřeším, že jsem nedostal půjčku, ale fakt, že mi banka nedokáže nebo nechce sdělit co znamená "interní důvod". Obávám se, že pokud jsem klientem banky a banka si mě takto "ocejchuje", mám právo vědět, proč. Předem děkuji za Vaši odpověď a jsem s pozdravem

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

předchozí odpověď byla myšlena spíše tak, že pokud Vám banka chce půjčit, tak toto mohou být jediné dvě objektivní překážky. Jinak samozřejmě banky mohou půjčku zamítnout i z jiných důvodů, i když toto je velmi neobvyklé. Půjčka je produkt a banka je prodejcem, který chce prodávat. Tedy pokud to jen trochu jde, snaží se banky vyhovět všem. 

Důvody zamítnutí žádosti o libovolný bankovní produkt banky obvykle nesdělují (není to jejich povinnost), stejně jako např. zaměstnavatel nesděluje důvody, proč ve výběrovém řízení dal přednost jinému uchazeči. Samozřejmě že by žadateli o práci (či půjčku) vždy velmi pomohlo dozvědět se pravý důvod odmítnutí (byť to může být nepříjemné, ale aspoň víte, na čem jste - např. "je Vám přes 60 let a do kolektivu hledáme mladšího zaměstnance"). Nicméně v rámci politické korektnosti k Vám nikdo nemůže být takto upřímný, protože by na něj obratem naběhl ombudsman s ochránci lidských práv. Proto se důvody odmítnutí zobecňují na "interní důvody/dali jsme přednost jinému uchazeči".

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak na pojištění čelního skla u auta 2: Naučte se sklo pojistit co nejvýhodněji

Jak na pojištění čelního skla u auta 2: Naučte se sklo pojistit co nejvýhodněji

23.8.2019, Pojištění, Autor: Lukáš Vaněk

Za pár set korun ročně ušetřit i desetitisíce, které byste zaplatili v autoservisu. To je hlavní důvod, proč si pořídit pojištění čelního skla. Nedávno jsme si proto vysvětlili, kdy a komu se vyplatí. Nyní je ale před vámi ještě zásadnější otázka: jak správné pojištění skla vybrat. Pomůže vám s tím několik základních tipů.

Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

Spořicí účty lákají na úrok přes 2%. Jenže ho dostanete jen na chvíli

21.8.2019, Spoření, Autor: Pavel Strašák

Stále výš se v posledních měsících šplhají úroky spořicích účtů. Zatímco ještě před rokem bylo u řady bank maximem 1%, nyní najdete na trhu spořicí účty, které slibují úrok 2% a víc. Ovšem jen za určitých podmínek.

Hypotéku plánuje čtvrtina Čechů, získat ji je ale problém. Máme 3 tipy, které vám pomohou

Hypotéku plánuje čtvrtina Čechů, získat ji je ale problém. Máme 3 tipy, které vám pomohou

19.8.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zajistit si vlastní bydlení pomocí hypotéky. Přesně o tom uvažuje každý čtvrtý obyvatel České republiky. Vyplývá to z nedávného průzkumu, který pro Wüstenrot připravila agentura Ipsos. Jenže podmínky se zpřísňují a dosáhnout na hypotéku je pro spoustu lidí problém. Naštěstí existuje několik triků, které vám pomohou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

RK

#7372, Zpětné refinancování kupní ceny, Hypoteční poradna, 25.8.2019

Dobry den, kupuji RD. Nyní jsem na rodičovské dovolené a peníze mi půjčí kamarád. Do jaké doby můžu žádat o hypotéku na takovou půjčku? A jakou formu má půjčka mít, aby to banka uznala? Moc děkuji.

Dobrý den, některé banky nabízejí profinancování již zaplacené kupní ceny nemovitosti účelovou hypotékou až rok zpětně (je jedno, jak byla kupní cena uhrazena - z vlastních zdrojů či půjčkou). Banky Vám i kdykoliv později poskytnou neúčelovou hypotéku na profinancování půjčky, ale ta by měla zhruba dvojnásobně vyšší úrok. 

MK

#7371, Nemohu se zbavit nebankovní půjčky, Půjčka, 24.8.2019

Dobrý den, u společnost Profi Credit čerpám půjčku 80 000 Kč s měsíční splátkou 3 300 Kč. Po úhradě 3. splátky se na mém profilu objevila možnost odkladu 1 splátky za poplatek 200 Kč. Nedomyslel jsem následky a sjednal jsem si tedy odklad 1 splátky a poplatek 200 Kč uhradil. Došlo mi, že se díky mé blbosti se dostanu do registru jako dlužník, protože v tom měsíci nebude v registrech uvedana splátka. Kontaktoval jsem společnost s tím, že bych chtěl své rozhodnutí o odkladu splátky stornovat a splátku normálně uhradit. Společnost mi odpověděla, že se to stornovat ale nedá, protože jsem zaplatil už poplatek a společnost mou žádost přijala. Odložená splátka se týká Září 2019. Nemám finance na zaplacení zbylé dlužné částky, abych vše doplatil a půjčku zrušil. Pokud pošlu částku splátky 3 300 Kč v měsíci Záři společnost to bude požadovat jako splátku za měsíc Říjen. Banky mi odmítly konsolidovat mé závazky. Můžete mi prosím poradit ? Děkuji

Dobrý den, za smluvně sjednaný odklad splátky nedostanete negativní záznam do registru dlužníků (i mnoho bank nabízí možnost odložit několik splátek) - bylo-li odložení splátky sjednáno před datem splátky (nebyl-li jste v prodlení).  Nebankovní půjčky jsou jako drogy. Pěstujete si na nich závislost, časem jsou smrtelné (pro Vaše finanční zdraví - dříve či později končí většina dlužníků v exekucích a osobních bankrotech) a nikdo s Vámi nechce nic mít (stejně jako s feťáky - proto Vám banky nechtějí dluhy konsolidovat).  Jak z toho ven? Stejně jako závislé na drogách Vás nyní čeká velmi nepříjemné odvykací období. Všechny peníze dávejte na splátky dluhů (snižte své nezbytné výdaje na minimum - žijte několik měsíců jen o chlebu a vodě) a zvyšte své příjmy (brigády, přesčasy, směny navíc). Jinak než touto tvrdou prací se z dluhů nedostanete!

JH

#7370, Hypotéka a konsolidace půjček, Hypoteční poradna, 24.8.2019

Dobrý den, s manželkou plánujeme stavbu rodinného domu a chtěli bychom si vzít hypotéku 4 mil. Kč. Máme ale malý problém, mám dva úvěry. Dají se tyto úvěry zahrnout do hypotéky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, některé banky nabízejí k hypotečnímu úvěru neúčelovou část za cenu účelové hypotéky. Dodržíte-li všechny podmínky (LTV, DTI, DSTI), není pak problém získat peníze z hypotéky i na refinancování spotřebitelských úvěrů. Kontaktujte prosím naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše detailně propočítáme a navrhneme nejlepší řešení.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7300 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR