Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1291, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat kontokorent pro matky na mateřské dovolené?

Dobry den, sem 7 mesici tehotnestvi a chtela bych zalozit kontokorent. Materska by mi tam chodila az po porodu. Chci se zeptat jestli by mi kontokorent poskytli s cerpanim do minusu 5000 kc ??

Dobrý den,

kontokorent či kreditní kartu s úvěrovým rámcem 5 000 Kč banky poskytují téměř komukoliv bez detailnější lustrace příjmů, takže nebude problém toto získat i před/na mateřské.

Nicméně jakýkoliv úvěr v tomto Vašem životním období důrazně nedoporučuji. Z mateřské se obvykle jen tak tak pokryjí životní náklady a rozhodně nezbývá místo pro splátky úvěrů. A určitě je lépe peníze investovat do dítěte než do bankovních poplatků za kontokorent a velmi vysokých úroků z půjčené částky.

Více v našem článku Půjčujeme si odpovědně či Půjčka - mám šanci ji získat?

Petr JermářBanky.cz