Jaký příjem je potřeba potvrdit v potvrzení příjmů pro banku při žádosti o půjčku? Jak se do čistých příjmů zahrnuje daňový bonus na dítě?

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.7.2018 Půjčka

Dobrý den, jaké příjmy mají být od zaměstnavatele potvrzeny v potvrzení příjmů pro banku při žádosti o půjčku? Já jsem vždy myslel, že banku zajímá celkový příjem, tedy ten co mi chodí na účet. Účetní mi tvrdí, že se do čistých příjmů nezahrnuje daňový bonus na dítě, což automaticky pro mne znamená, že přinesu do banky potvrzení s nižším příjmem, než ve skutečnosti mám. Přitom vím, že někdy banka chce předložit výpisy z účtu, na nichž je příjem vidět. A zde banka nezkoumá, zda je tam zahrnut daňový bonus na dítě či nikoli. Takže mi přijde logické, že do potvrzení příjmů se daňový bonus na dítě do čistých příjmů započítává / potvrzuje. Moje bankéřka mi žel nebyla schopna odpovědět. Proto zadávám dotaz sem. Má tedy účetní do potvrzení o příjmech daňový bonus na dítě zahrnout? Najdu to někde v zákonech? Děkuji mnohokrát.

Dobrý den,

na toto žádné zákony neexistují. Jedná se o interní věc bank (a každá banka může mít jiné požadavky). Banky obvykle vyžadují průměrný čistý měsíční příjem za posledních 3-6 měsíců. Tedy včetně všech daňových slev (kolik Vám chodí reálně na účet). Na druhou stranu, máte-li nárok na daňový bonus (vyměřená daň z příjmu je záporná), pak pravděpodobně "moc nevyděláváte" (úměrně počtu vyživovaných osob). Proto příliš nedoporučuji toto téma při jednání s bankou akcentovat.