Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4761, Práce načerno

Práce načerno, Půjčka

O

Dobry den, pracuju u tatoveho rodinneho pritele v Angli. Nemam pracovni smlouvu, protoze se tam odvadi vysoke pojisteni za zamestnance. Muzu dolozit, ze 4 roky vkladam min 40 tis na ucet i vice. Nejsem ani na prac. urade. Nikdo mi nechce pujcit, protoze jsem "nezamestnany". Potrebuji jen 100 tis na opravu auta a na nakup nove televize, ktera si mi taky nedavno rozbila. Nikoho nezajima muj vypis z bankovniho uctu. Jen jednu spolecnost, ktera by mi pujcila 100 tis a za 2 roky za 160 tis. To je extrem. Spokojil bych se klidne se sazbou 130 tis. Nevim kam se mam obratit a jestli mi nejaka spolecnost vubec pujici. Dekuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

bez oficiálního příjmu (zaměstnání, podnikání, důchod, mateřská, atd.) Vám bohužel nikdo půjčit nemůže. Zakazuje to zákon o spotřebitelském úvěru (na ochranu spotřebitele), který ukládá povinnost poskytovatelům úvěrů se přesvědčit o Vaší schopnosti úvěr splatit. Práce načerno je bohužel velmi špatnou zárukou Vašich budoucích příjmů, neboť můžete skončit ze dne na den bez peněz. 

Běžný úrok pro půjčku 100 000 Kč na 2 roky je 7%, tedy celkem byste měl zaplatit max. 114 000 Kč (v reálu ještě o něco méně). 

Půjčovat si na novou televizi jde proti všem pravidlům finanční gramotnosti (přesně na tyto věci byste si nikdy půjčovat neměl). Velmi slušná televize dnes přijde na 15-20 000 Kč. S čistým příjmem 40 000 Kč by to neměl být problém zaplatit z jediné výplaty.

Doufám, že jste aspoň oficiálně vedený na úřadu práce jako nezaměstnaný (v opačném případě Vám roste dluh na zdravotním pojištění, který může exekutor kdykoliv začít vymáhat).

Pro získání důchodu potřebuje odpracovat min. 35 let. Do důchodu se odchází v 65 letech. Práce načerno je možná lákavá z hlediska nulových daní a odvodů. Ale abyste jednou nebyl velmi nepříjemně překvapen, až na stará kolena skončíte zcela bez příjmu. Bez oficiálního příjmu taktéž nikdy nezískáte hypotéku. A bez vlastního bytu se zakládá rodina o poznání hůře.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

Jakou zvolit banku pro svou firmu?

7.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Víte kolik bank se sídlem v České republice nabízí svoje služby? Kterou banku nejvíce využívají klienti, která je „nejlepší“? Při odpovědi na tyto otázky většinu z nás asi napadne jmenovat jednu z bank z tzv. velké čtyřky.

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

Pomoc při koronaviru, rakovině či infarktu. I to nabízí životní pojištění

6.7.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Nedávná pandemie koronaviru COVID–19 přinesla nejen spoustu omezení, ale také jeden zdánlivě překvapivý efekt – růst zájmu o životní pojištění. Upozornily na to některé pojišťovny. Větší poptávka po životním pojištění je přitom logická. Právě tato pojistka totiž dokáže výrazně zmírnit následky různých nemocí.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

A

#10668, Hypotéka v manželství, Hypoteční poradna, 11.7.2020

Dobrý den, máme s manželem společnou hypotéku, kterou ale splácí on sám (má vyšší příjem). Je možné, aby mě manžel ze společně hypotéky vyvázal? On s tim souhlasí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, manželé vždy žádají o hypotéku společně. Vyvázání jednoho z manželů by bylo možné jen při zúžení SJM  a banka by s tím musela souhlasit. Jako manželé bez zúženého SJM ručíte za vše společně a nerozlučně, tedy vyvázání z hypotéky by Vám žádnou změnu nepřineslo.

P

#10667, Důvod pro zrušení insolvence, Exekuce a insolvence, 10.7.2020

Dobrý den, je spáchání přestupku (občanské soužití - nadávky) případně spáchání trestného činu vyhrožování důvodem pro zrušení probíhající insolvence? Nejedná se o fyzické napadení ani škodu na majetku apod. Poškozený nemá žádnou souvislost s dluhy v insolvenci. Děkuji

Dobrý den, důvodem pro zrušení insolvence by byla situace, kdy byste si na sebe nabral další závazky, kterým byste nebyl schopen dostát. Na zaplacení pokuty za přestupek pravděpodobně mít budete.

MK

#10666, Insolvence a penzijní spoření, Spoření, 10.7.2020

Dobrý den, mám povoleno oddlužení. Může mi insolvenční správce zabavit peníze v penzijním spoření, které jsem zakládal v době, kdy mi byly již prováděny srážky ze mzdy pro exekutory? Z tohoto minima jsem ještě spořil 500 Kč/měs. a benefit od zaměstnavatele. Děkuji za odpověď!

Dobrý den, peníze uložené na doplňkovém penzijním spoření nelze postihnout exekucí ani insolvencí. Tyto peníze Vám ins. správce zabavit nemůže a Vy máte právo dále ze svého nezabavitelného minima si tímto způsobem spořit. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR