Potřebujete půjčku a nemáte zaměstnání? Zjistěte, kde se obrátit a jak získat peníze na opravu auta a novou televizi!

Nejlevnější půjčka od Zonky
9.6.2018 Půjčka

Dobry den, pracuju u tatoveho rodinneho pritele v Angli. Nemam pracovni smlouvu, protoze se tam odvadi vysoke pojisteni za zamestnance. Muzu dolozit, ze 4 roky vkladam min 40 tis na ucet i vice. Nejsem ani na prac. urade. Nikdo mi nechce pujcit, protoze jsem "nezamestnany". Potrebuji jen 100 tis na opravu auta a na nakup nove televize, ktera si mi taky nedavno rozbila. Nikoho nezajima muj vypis z bankovniho uctu. Jen jednu spolecnost, ktera by mi pujcila 100 tis a za 2 roky za 160 tis. To je extrem. Spokojil bych se klidne se sazbou 130 tis. Nevim kam se mam obratit a jestli mi nejaka spolecnost vubec pujici. Dekuji

Dobrý den,

bez oficiálního příjmu (zaměstnání, podnikání, důchod, mateřská, atd.) Vám bohužel nikdo půjčit nemůže. Zakazuje to zákon o spotřebitelském úvěru (na ochranu spotřebitele), který ukládá povinnost poskytovatelům úvěrů se přesvědčit o Vaší schopnosti úvěr splatit. Práce načerno je bohužel velmi špatnou zárukou Vašich budoucích příjmů, neboť můžete skončit ze dne na den bez peněz.

Běžný úrok pro půjčku 100 000 Kč na 2 roky je 7%, tedy celkem byste měl zaplatit max. 114 000 Kč (v reálu ještě o něco méně).

Půjčovat si na novou televizi jde proti všem pravidlům finanční gramotnosti (přesně na tyto věci byste si nikdy půjčovat neměl). Velmi slušná televize dnes přijde na 15-20 000 Kč. S čistým příjmem 40 000 Kč by to neměl být problém zaplatit z jediné výplaty.

Doufám, že jste aspoň oficiálně vedený na úřadu práce jako nezaměstnaný (v opačném případě Vám roste dluh na zdravotním pojištění, který může exekutor kdykoliv začít vymáhat).

Pro získání důchodu potřebuje odpracovat min. 35 let. Do důchodu se odchází v 65 letech. Práce načerno je možná lákavá z hlediska nulových daní a odvodů. Ale abyste jednou nebyl velmi nepříjemně překvapen, až na stará kolena skončíte zcela bez příjmu. Bez oficiálního příjmu taktéž nikdy nezískáte hypotéku. A bez vlastního bytu se zakládá rodina o poznání hůře.