Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4761, Práce načerno

Práce načerno, Půjčka

O

Dobry den, pracuju u tatoveho rodinneho pritele v Angli. Nemam pracovni smlouvu, protoze se tam odvadi vysoke pojisteni za zamestnance. Muzu dolozit, ze 4 roky vkladam min 40 tis na ucet i vice. Nejsem ani na prac. urade. Nikdo mi nechce pujcit, protoze jsem "nezamestnany". Potrebuji jen 100 tis na opravu auta a na nakup nove televize, ktera si mi taky nedavno rozbila. Nikoho nezajima muj vypis z bankovniho uctu. Jen jednu spolecnost, ktera by mi pujcila 100 tis a za 2 roky za 160 tis. To je extrem. Spokojil bych se klidne se sazbou 130 tis. Nevim kam se mam obratit a jestli mi nejaka spolecnost vubec pujici. Dekuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

bez oficiálního příjmu (zaměstnání, podnikání, důchod, mateřská, atd.) Vám bohužel nikdo půjčit nemůže. Zakazuje to zákon o spotřebitelském úvěru (na ochranu spotřebitele), který ukládá povinnost poskytovatelům úvěrů se přesvědčit o Vaší schopnosti úvěr splatit. Práce načerno je bohužel velmi špatnou zárukou Vašich budoucích příjmů, neboť můžete skončit ze dne na den bez peněz. 

Běžný úrok pro půjčku 100 000 Kč na 2 roky je 7%, tedy celkem byste měl zaplatit max. 114 000 Kč (v reálu ještě o něco méně). 

Půjčovat si na novou televizi jde proti všem pravidlům finanční gramotnosti (přesně na tyto věci byste si nikdy půjčovat neměl). Velmi slušná televize dnes přijde na 15-20 000 Kč. S čistým příjmem 40 000 Kč by to neměl být problém zaplatit z jediné výplaty.

Doufám, že jste aspoň oficiálně vedený na úřadu práce jako nezaměstnaný (v opačném případě Vám roste dluh na zdravotním pojištění, který může exekutor kdykoliv začít vymáhat).

Pro získání důchodu potřebuje odpracovat min. 35 let. Do důchodu se odchází v 65 letech. Práce načerno je možná lákavá z hlediska nulových daní a odvodů. Ale abyste jednou nebyl velmi nepříjemně překvapen, až na stará kolena skončíte zcela bez příjmu. Bez oficiálního příjmu taktéž nikdy nezískáte hypotéku. A bez vlastního bytu se zakládá rodina o poznání hůře.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

Vteřina nepozornosti vás může stát statisíce. Připravte se na ni s pojištěním odpovědnosti za škodu

20.11.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Stačí vteřinka nepozornosti. Neposypaný chodník před domem. Chyba v daňovém přiznání, které děláte pro klienta. A před škodou za statisíce nebo dokonce i miliony korun už vás nic nezachrání. Existuje ale jednoduchý způsob, jak se na ni připravit. Jmenuje se pojištění odpovědnosti.

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

Horší než Uganda nebo Tádžikistán. Česko je ve vyřízení stavebního povolení mezi nejhoršími

18.11.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Uganda, Tádžikistán, Moldávie, Kyrgyzstán nebo například Tanzanie. To jsou jen některé státy, ve kterých je vyřízení stavebního povolení jednodušší než v České republice. Podle nedávno zveřejněné zprávy Doing Business 2020 je před Českem hned 156 zemí světa. Naše republika tak patří mezi třicítku nejhorších.

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

KB nabídne jednodušší evropský obchod přes we.trade

17.11.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Spojení s we.trade plánuje Komerční banka v příštím roce. Poslední dobou jsme ze všech stran konfrontováni nepříznivými zprávami o nastupující hrozbě ekonomické recese a s tím souvisejícím ochlazením průmyslové produkce ve státech závislých na exportu. V takovém období nabývají na významu otázky, jakým způsobem si zajistit zaplacení zakázky. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#8083, Potřebuji pojistit, Pojištění, 20.11.2019

Dobrý den, děláte pojištění i pro těhotné na neschopence? Jestli ano, tak poprosím více informací. Děkuji

Dobrý den, co přesně byste chtěla pojistit? (auto, nemovitost, úraz, odpovědnost, atd.) Vyplňte prosím náš formulář pojištění, kolegové se Vám ozvou a vše s Vámi proberou.

K

#8082, Může mi exekutor blokovat firmu?, Exekuce a insolvence, 20.11.2019

Dobrý den, může exekutor po celou dobu mé insolvence blokovat můj podíl v s r.o., i když jsem ho žádala od odblokování, protože řádně splácím dluh insolvenčním splátkovým kalendářem? Předem Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, v insolvenci je vykonavatelnost exekuce dočasně pozastavena. Exekutor tak může nadále blokovat Váš majetek (účet, firmu, atd.), nicméně nemůže Vám z účtu strhnout peníze ani firmu prodat. K odblokování dojde po úspěšně ukončené insolvenci a prominutí dluhů.

JM

#8081, Manželství, Osobní a rodinné finance, 20.11.2019

Po letech manželství měníme způsob hospodaření, každý budeme mít svůj účet. Na mém účtu který jsme používali dosud nezbylo nic (je v mínusu). Mám zde však uložen zbytek prostředků (formou ŽP a spořícího účtu) z prodeje dědictví po mé matce. Žena by ráda polovinu. Má na tyto finance právní nárok?

Dobrý den, v manželství máte vše společné, za dluhy ručíte společně a nerozlučně, máte vůči sobě vyživovací povinnost (tedy povinnost druhému zajistit stejný životní standard jako sobě), atd. Příliš tak nelze hovořit o právním nároku jednoho z Vás, protože vše máte společné. Zkrátka buď jste manželé se vším všudy nebo nejste (pak se nechte rozvést nebo sepište zúžení SJM u notáře).  Příjem z dědictví určeného výlučně Vám nespadá do SJM a je čistě Vaším majetkem. V případě rozvodu by tak tyto peníze zůstaly Vám. Nicméně po dobu trvání manželství je skutečně téměř nemožné rozplétat klubko financí "koho je která koruna". Zákon např. neříká, že všechny výdaje musíte hradit napůl, atd. Naopak všechny příjmy se považují za součást SJM (mimo výlučných darů a dědictví).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR