Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11374, Nikdo mi nepůjčí, nabízejí mi pouze podnikatelský úvěr

Nikdo mi nepůjčí, nabízejí mi pouze podnikatelský úvěr, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
30.9.2020 Půjčka

Dobrý den, jsem 1,5 roku po insolvenci a musíme urychleně odkoupit dům za 650 000 Kč. Jediná nabídka na půjčku přišla po mé žádosti o podrobnosti tato: U obou variant se jedná o podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti. 1) varianta - skládá se ze dvou fází a) podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti se splatností 2-4 měsíce = slouží na překlenovací období a vyřízení dlouhodobého úvěru - zde se jedná o 2-3% měsíčně za poskytnutý úvěr - úvěr je bez měsíční splátky - notář, advokát cca - 15-20.000,- b) balonový úvěr na 1-3 roky dle potřeby - splácí se měsíčně pouze úrok, nikoli jistina - úrok 7,9%, předčasná splátka vždy k výročí roku 1% 2) varianta - skládá se pouze z jedné fáze - podnikatelský úvěr na nákup - úrok 14 -17%/rok. - právní služby, notář cca - do 20.000,- - splátka - je nám prakticky jedno - 6-10.000,-/měs. - délka úvěru 1+1+1 roky. K výročí vždy lze splatit bez poplatku - popřípadě by se dal zařídit úvěr i na 5-10 let s tím, že první rok a půl by byla splátka minimální a poté navýšení. Předčasná splátka by byla 1% + provize firmě a provize paní která toto zprostředkovala. Po výmazu z registru přejít do bankovní hypotéky. Nějak nedokážu propočítat jak moc je to špatně či je toto zvládnutelné.Děkuji

Dobrý den,

podnikatelský úvěr nabízený nebankovní společnostmi fyzickým osobám je na hranici podvodu a důrazně toto nedoporučuji. Jako spotřebitel máte nárok na poměrně značnou právní ochranu, poskytovatel půjčky musí dodržovat Zákon o spotřebitelském úvěru, atd. Proto nebankovky nutí klienty do podnikatelských úvěrů (musel byste si zřídit živnost/IČ), neboť pak by se na Vás pohlíželo jako na podnikatele (nikoliv spotřebitele) a žádná legislativa by Vás nechránila. Nechcete-li přijít o nemovitost a vrátit se znovu do insolvence, dejte od toho ruce pryč.

A teď trocha matematiky:

  • Varianta 1: Úrok 2-3% měsíčně je 24-36% ročně, tedy ročně byste zaplatil jen na úrocích 156 000 - 234 000 Kč. Dlouhodobý úvěr nezískáte (nikdo Vám ho takto po insolvenci neposkytne), tedy v této fázi setrváte napořád.
  • Varianta 2: Úrok 14-17% ročně vychází na 91 000 - 110 500 Kč.
  • Navrhovaná splátka 6 000-10 000 Kč měsíčně (ročně 72 000 - 120 000 Kč) by v první variantě nepokryla ani úroky a ve druhé byste přinejlepším poplatil pouze úroky. Dluh by se Vám přinejlepším nesnižoval, spíše by rostl.
  • Nebankovky moc dobře ví, že si toto neumíte spočítat, a proto Vám nabízejí nesplatitelné úvěry, které z Vás udělají doživotního dlužníka. U spotřebitelského úvěru (nikoliv podnikatelského na IČ) by toto ze zákona nebylo možné.
  • Pro srovnání - hypotéka je úročena cca 2% (i méně), tedy pouze 13 000 Kč ročně
  • REKLAMA