Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11374, Nikdo mi nepůjčí, nabízejí mi pouze podnikatelský úvěr

Nikdo mi nepůjčí, nabízejí mi pouze podnikatelský úvěr, Půjčka

VS

Dobrý den, jsem 1,5 roku po insolvenci a musíme urychleně odkoupit dům za 650 000 Kč. Jediná nabídka na půjčku přišla po mé žádosti o podrobnosti tato: U obou variant se jedná o podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti. 1) varianta - skládá se ze dvou fází a) podnikatelský úvěr na nákup nemovitosti se splatností 2-4 měsíce = slouží na překlenovací období a vyřízení dlouhodobého úvěru - zde se jedná o 2-3% měsíčně za poskytnutý úvěr - úvěr je bez měsíční splátky - notář, advokát cca - 15-20.000,- b) balonový úvěr na 1-3 roky dle potřeby - splácí se měsíčně pouze úrok, nikoli jistina - úrok 7,9%, předčasná splátka vždy k výročí roku 1% 2) varianta - skládá se pouze z jedné fáze - podnikatelský úvěr na nákup - úrok 14 -17%/rok. - právní služby, notář cca - do 20.000,- - splátka - je nám prakticky jedno - 6-10.000,-/měs. - délka úvěru 1+1+1 roky. K výročí vždy lze splatit bez poplatku - popřípadě by se dal zařídit úvěr i na 5-10 let s tím, že první rok a půl by byla splátka minimální a poté navýšení. Předčasná splátka by byla 1% + provize firmě a provize paní která toto zprostředkovala. Po výmazu z registru přejít do bankovní hypotéky. Nějak nedokážu propočítat jak moc je to špatně či je toto zvládnutelné.Děkuji

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

podnikatelský úvěr nabízený nebankovní společnostmi fyzickým osobám je na hranici podvodu a důrazně toto nedoporučuji. Jako spotřebitel máte nárok na poměrně značnou právní ochranu, poskytovatel půjčky musí dodržovat Zákon o spotřebitelském úvěru, atd. Proto nebankovky nutí klienty do podnikatelských úvěrů (musel byste si zřídit živnost/IČ), neboť pak by se na Vás pohlíželo jako na podnikatele (nikoliv spotřebitele) a žádná legislativa by Vás nechránila. Nechcete-li přijít o nemovitost a vrátit se znovu do insolvence, dejte od toho ruce pryč. 

A teď trocha matematiky:

 • Varianta 1: Úrok 2-3% měsíčně je 24-36% ročně, tedy ročně byste zaplatil jen na úrocích 156 000 - 234 000 Kč. Dlouhodobý úvěr nezískáte (nikdo Vám ho takto po insolvenci neposkytne), tedy v této fázi setrváte napořád. 
 • Varianta 2: Úrok 14-17% ročně vychází na 91 000 - 110 500 Kč. 
 • Navrhovaná splátka 6 000-10 000 Kč měsíčně (ročně 72 000 - 120 000 Kč) by v první variantě nepokryla ani úroky a ve druhé byste přinejlepším poplatil pouze úroky. Dluh by se Vám přinejlepším nesnižoval, spíše by rostl. 
 • Nebankovky moc dobře ví, že si toto neumíte spočítat, a proto Vám nabízejí nesplatitelné úvěry, které z Vás udělají doživotního dlužníka. U spotřebitelského úvěru (nikoliv podnikatelského na IČ) by toto ze zákona nebylo možné.
 • Pro srovnání - hypotéka je úročena cca 2% (i méně), tedy pouze 13 000 Kč ročně
 • Petr JermářBanky.cz

  Máte jiný dotaz? Ptejte se

  Články ZE SVĚTA FINANCÍ

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  Sazby hypoték dál padají. Vše může změnit konec moratoria

  19.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Téměř na 2 %. Tak hluboko spadla v posledních měsících nabídková sazba u hypoték s LTV do 70 %. V září byla pouze 2,04 % a dá se čekat, že v říjnu ještě klesne. Otázkou je, na jak dlouho. Proti dalšímu poklesu stojí konec odkladu splátek u spotřebitelských a hypotečních úvěrů a hrozba horší splátkové morálky.

  Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

  Vyplacení z hypotéky: jak vyplatit partnera i sourozence

  19.10.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

  Vyplacení partnera z hypotéky nebo například vyplacení sourozenců u nemovitosti, kterou jste zdědili nebo dostali od rodičů. I s tím vám pomůže půjčka na bydlení. Jak? Možností je několik. Záleží jen na tom, jakou situaci řešíte.

  Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

  Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

  16.10.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

  Požádat o půjčku a za týden či za dva mít peníze na účtu. Tak si stále řada lidí představuje vyřízení hypotečního úvěru. Ve skutečnosti je to ale složitější. Doba vyřízení hypotéky se totiž odvíjí od řady faktorů, včetně toho, na co si půjčujete. Podívejte se, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky v konkrétních případech.

  Čtěte více
  Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

  Poradna banky.cz - ptáte se

  M

  #11525, Starší výpis z účtu, Běžný účet, 19.10.2020

  Dobrý den, rodiče zdědili dům a je na něm zástavní právo smluvní. Bratr mé matky který jsi půjčil peníze od firmy a dal do zástavy dům rodičů nemá žádné potvrzení, že peníze firmě splatil a ani neví přes kterou banku peníze posílal před 20 lety. Jsou nějaké možnosti jak zjistit a dohledat platbu, přes kterou to bylo zaplaceno ? Děkuji

  Dobrý den, banky jsou ze zákona povinny archivovat data pouze 10 let zpětně, ale můžete zkusit poptat starší výpis z účtu u banky, ze které byla splátka dluhu hrazena. 

  MT

  #11524, Darování a převod akcií, Akcie a investice, 19.10.2020

  Dobrý den, dovoluji se na Vás obrátit s následujícím dotazem. Žiji s přítelem, který vlastní akcie firmy ČEZ a rád by na mne nějaké převedl. Jaký by byl prosím postup v této záležitosti? Nemám bohužel s převodem akcií zatím žádné zkušenosti. Děkuji Vám.

  Dobrý den, nejprve si musíte zřídit majetkový účet v CDCP (Centrální depozitář cenných papírů) prostřednictvím Vámi vybrané instituce (banka, broker - doporučuji Fio banku), která Vás bude zastupovat na kapitálovém trhu. Následně bude moci přítel převést akcie ze svého majetkového účtu na Váš majetkový účet. 

  JB

  #11523, Dědictví a insolvence, Osobní a rodinné finance, 19.10.2020

  Dobrý večer, když zemře otec, jehož děti jsou v insolvenci, mohou se tito zříci dědictví ve prospěch svých dětí nebo nevlastního bratra? Nechtějí přijít o peníze, které by jim "sebral" insolvenční správce. Děkuji za odpověď.

  Dobrý den, v insolvenci se není možné zřeknout dědictví bez souhlasu ins. správce. Je třeba čestně dostát svým závazkům a nepřemýšlet o tom, jak odklonit peníze před věřiteli. 

  Prohlédnout další dotazy
  Celkem více než 11 500 přehledně členěných dotazů


  Banky v ČR