Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1417, Dotaz v bankovní poradně

Jak najít nejvýhodnější půjčku na bydlení a co znamená připojištění při ztrátě zaměstnání?

Dobrý den,chtěla jsem si vzít půjčku na bydlení cca 100 000-120 000,-Kč. Je pravda že u půjčky do 100 tis. zaplatím u baky nejméně?A u které banky zaplatím pří celkovém měsíčním splácení nejmíň.?A je dobré si vzít připojištění při ztrátě zaměstnání?Banka mi při ztátě zaměstnání posune splácení,nebo jak to probíhá?No,moje kamarádka mi dala nějaké typy na banky,ale nevyznám se v RPSN a úrocích atd. Dívala na internet ,že některé banky lákají lidičky,že při včasném a pravidelném splácení,že jim odpusí i několik splátek?No,kterou banku a produkt by jste si vybral vy?Děkuji Monika__

Dobrý den,

nejlepší podmínky pro spotřebitelské úvěry dnes nabízejí Air-Bank, Equa Bank a ZUNO Bank => úrok 9-10%, bez poplatků za sjednání a vedení úvěru, tedy úrok = RPSN (u Equa Bank je při příjmu pod 10 000 Kč poplatek 99 Kč/měsíc za vedení běžného účtu).

Půjčka do 100 000 Kč a nad 100 000 Kč má u těchto bank stejné podmínky - je tedy jedno, kolik si půjčíte.

Pojištění pro ztrátu zaměstnání: díky množství výluk ve skutečnosti nikomu moc nepomůže, vyhněte se mu.

Odpuštění splátek za včasné splácení: funguje to tak, že banka odpuštěné splátky promítne do nižší úrokové sazby, tedy např. u Air-Bank dostanete sazbu 9-10% (banka Vám dopředu věří, že bude splácet včas) a v momentě, kdy začnete platit pozdě se Vám celá splácená částka přepočte tak, jako by žádná splátka odpuštěná nebyla.

Obecně: pokud si nejste 100% jista, že splácení zvládnete, nepůjčujte si (pojištění neschopnosti splácet nepomůže). Vždy si důkladně prostudujte vše, co podepisujete. Jestli nerozumíte úroku a RPSN, nepůjčujte si raději vůbec (šance, že Vás někdo natáhne, je velká a jeden jediný neuvážený podpis Vám může zničit celý život). Finančním poradcům se vyhněte obloukem - ti radí tak, aby se měli na provizích dobře oni, ne Vy.

Prostudujte náš článek Půjčujeme si odpovědně

Petr JermářBanky.cz