Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8358, Půjčka, minimální mzda a práce načerno

Půjčka, minimální mzda a práce načerno, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.12.2019 Půjčka

Dobrý den, mám takový skromný dotaz, chtěla bych si půjčit peníze navíc, cca 100 000 Kč a konsolidovat dluhy. Problém je, že mám minimální mzdu a zbytek mi jde bokem. Občas když to jde peníze co mám bokem vložím na učet, aby byl vyšší příjem. Ale bohužel to nejde vždy. Chci se zeptat, zda-li je konsolidace možná v mé situaci?

Dobrý den,

prací načerno (oficiálně za minimální mzdu a zbytek bokem) riskujete nejen pokutu až 100 000 Kč a bídu ve stáří (z minimální mzdy budete dostávat jen minimální důchod, v dnešním nominále třeba jen 9 000 Kč - posuďte sama, jestli byste z toho vyžila), ale taktéž si nikdy nebudete schopna půjčit peníze (na konsolidaci dluhů, na bydlení, atd.). S čistým příjmem ve výši minimální mzdy Vám banky půjčí pár desítek tisíc korun (nemáte-li další dluhy/úvěry).

Při dnešní nulové nezaměstnanosti jsou to právě zaměstnanci, kdo si diktuje podmínky. Požadujte legální pracovní smlouvu na celou výplatu nebo změňte zaměstnavatele.