Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #19285, Zneužití OP pro sjednání půjčky

Zneužití OP pro sjednání půjčky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.10.2022 Půjčka

Dobrý den, pěkně prosím o radu, dnes jsem v práci ve směnárně rozměnil 1 100 euro na koruny a chtěli po mně občanku, ze které nevím přesně, co si dotyčný opsal. Mám trochu strach, aby mé údaje nezneužil, občanku si viditelně neofotil a jiný doklad nemá. Účet jsem dostal. Mohu být v klidu nebo hrozí, že by mohli ve směnárně tyto údaje jakkoliv zneužít, třeba je i někomu prodat, vzít si úvěr, založit účet na praní peněz či něco podobného ? Mockrát děkuji za odpověď. Hezký den

Dobrý den,

údaje opsané z OP zneužitelné nejsou, pro sjednání půjčky online je třeba kopie OP.