Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #15852, Kamarád nevrátil půjčené peníze

Kamarád nevrátil půjčené peníze, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
11.11.2021 Půjčka

Dobry den, prosim mam dota. Pujcila jsem sve kamaradce 190 tis (sama jsem si vzala pujcku) a 82 000 Kc v hotovosti. Bydli v jinem meste nez ja a smlouvu a dodatek mi jeste neposlala podepsany. Mam nejakou sanci, ze pres pravniky sve penize uvidim? Nebo co mam delat?

Dobrý den,

půjčené peníze v hotovosti bez jakéhokoliv potvrzení se špatně prokazují (nemáte jak doložit, že jste kamarádce peníze předala). Proto důrazně doporučuji všechny transakce činit výhradně bezhotovostně (není pak problém prokázat, kdo a co komu poslal). Najděte si dobrého právníka a snažte se získat zpět aspoň 190 000 Kč. Pro příště doporučuji přenechat půjčování peněz bankám. Je to velmi náročná disciplína a Zákon o spotřebitelském úvěru klade na věřitele nemalé nároky (před půjčením peněz se musíte mimo jiné přesvědčit, že dlužník bude schopen splácet).