Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #11074, Předschválený limit půjčky

Předschválený limit půjčky, Půjčka

Z

Dobrý den, mám více úvěrů ve dvou bankách (Equa a Air Bank). Zvažuji refinancování (klidně si založím účet nový a stávající zruším) na částku cca 700 000 Kč. V budoucnu uvažuji také o hypotéce. Jsem si vědom, že trh se neustále vyvíjí, ale zajímá mě názor odborníků. Tímto bych uvítal radu, kde za tímto účelem je vhodné toho využít. Nejlépe, kde i nabízí předschválený limit, což je vždy přínosné pro informativní charakter. Předem děkuji za radu.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

předschválený limit je vždy nezávazný a má pouze informativní charakter (počítá ho automaticky systém banky na základě výše pravidelných příjmů a po podané žádosti o půjčku dochází ke standardnímu skóringu klienta).Obecně Equa bank i Air Bank nabízí jedny z nejlepších podmínek na trhu, tedy půjčky bych moc jinde nehledal (o konsolidaci půjček Air Bank požádejte přímo v Equa bank, určitě bude možná dohoda na sloučení všech úvěrů i z Equa při objemu cca 700 000 Kč). 

Ohledně hypotéky doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení či zařídí hypotéku na klíč. Zatímco u půjček je úroková sazba téměř vždy pevně daná, u hypoték je prostor pro smlouvání (nejen o sazbě, ale i o dalších podmínkách). Sám na pobočce banky si nikdy nevyjednáte tak dobré podmínky, jaké Vám je schopen nabídnout dobrý hypoteční poradce. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#12526, Platba přes PayPal, Podvod, 19.1.2021

Dobry den, objednávala jsem přes PayPal zboží z eBay a poprvé se mi stalo, že jsem se při platbě musela přihlásit na PayPal účet a zadat číslo platební karty, datum expirace a CVC kód. Když jsem to zadala, přišel mi SMS kód, který jsem vyplnila, ale přesto se platba neuskutečnila. Nešlo o nějaké podvodné jednání?Mám se strachovat o platební kartu? Nebo je v pořádku, že i při platbě přes PayPal se někdy musí žádat číslo karty?

Dobrý den, při první platbě kartou přes PayPal se tyto údaje zadávají (stejně tak při expiraci karty a registraci nové platební karty). Nicméně pokud platba neproběhla (nebo se nejednalo o první platbu či případ expirace karty), mohlo se jednat o podvod, kdy Vám byl podstrčen emailem odkaz na falešný web podvodníků, kterým jste sdělila velmi citlivé údaje (pomocí kterých Vám mohou vybrat peníze z účtu). Máte-li podezření na podvod, neprodleně zablokujte svou platební kartu.

A

#12525, Exekuce, Exekuce a insolvence, 19.1.2021

Dobry den, jsem invalidni duchodce, pobiram duchod ve vysi 8 100 Kc. Z povinne castky 2 200 Kc od Ceske kancelari pojistitelu mi prislo zaplatit exekutorovi 17 247 Kc. Exekutor rozhodl o provedeni exekuce u penezniho ustavu CSOB. Co mam delat?

Dobrý den, dlužíte-li peníze a věřitel dluh vymáhá exekučně, nejlepším možným řešením je vymáhanou pohledávku uhradit (jinak Vám dále porostou úrok z prodlení a náklady vymáhání).

JJ

#12524, Nebankovní půjčky a extrémní pokuty, Půjčka, 19.1.2021

Dobrý den, kolega si před čtyřmi lety vzal úvěr ve výši 400 000 Kč u nebankovní společnosti a začátkem letošního roku nebyl schopný splácet, a tak se dostal do prodlení, kdy půl roku nesplácel. Následně byl úvěr předán exekutorovi (jistina 568 000 Kč) a ten jsem v listopadu jednorázově vyplatil. Ale dále nebankovní společnost požaduje po kolegovi pokutu za prodlení ve výši 3,9 mil. Kč nebo mu nabízí nový úvěr ve výši 980 tisíc, který bude sloužit na vyplacení pokuty za nesplácení. Rád bych se zeptal, zda je legálně možné požadovat takové částky jako pokutu z prodlení.

Dobrý den, těžko soudit, k čemu přesně se váš kolega nebankovní společnosti upsal, ale velmi pravděpodobně se jedná o podvod. Doporučuji vám vyhledat odbornou právní pomoc a bránit se takto nesmyslně vysokým pokutám. Určitě si neberte další nucenou nebankovní půjčku.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR