Jak získat půjčku v Česku, pokud žiji a pracuji v Německu?

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.10.2014 Půjčka

dobry den chtela bych jsi vzit v cechach pujcku bydlim nemecku a ziju v nemecku pracuju v nemocnici zdravotni sestricka jde to jsi vzit v vas pujcku i kdyz mam nemecke obcanstvy

Dobrý den,

ano, půjčku je možné si v Čechách vzít i bez českého občanství, ale některé banky mohou vyžadovat trvalý pobyt v Čechách (obecně v rámci EU může kdokoliv z EU požádat o bankovní služby v kterékoliv členské zemi, i když daná země není členem Eurozóny - ovšem některé banky mohou zejména v případě úvěru vyžadovat trvalý pobyt v dané zemi).

Při půjčce v Čechách zvažte riziko vývoje kurzu CZK/EUR - úvěr v Čechách by byl v CZK a Váš příjem v Německu je v EUR. V současné chvíli je kurz cca 27,5 CZK = 1 EUR (je uměle podhodnocen centrální bankou) - během příštích let dojde k posílení na cca 25 CZK = 1 EUR, tedy na splácení vypůjčených peněz v CZK budete potřebovat více EUR. V tomto případě by bylo tedy výhodnější půjčit si v Německu.