Jak získat další financování na auto při již existujícím úvěru na byt?

Nejlevnější půjčka od Zonky
21.5.2019 Půjčka

Dobry den, moj mesacny prijem je cca 20 000 Kc. Mam uver 600 000 Kc na byt. Splacam poctivo bez omeskania, ziadne exekucie ani nic. Chcem este 80 000 Kc na auto, je to mozne?

Dobrý den,

kolik nyní měsíčně splácíte? Celkem můžete ze svého příjmu splácet max. 45%, tedy 9 000 Kč měsíčně. Pokud byste se s půjčkou na auto této hranici přiblížila, banka další úvěr spíše neschválí. I kdyby Vám však další úvěr schválen byl, dobře zvažte, nakolik by pro Vás bylo pohodlné žít měsíčně např. jen z 11 000 Kč. Energie a poplatky za byt 4 000 Kč, strava 4 000 Kč, doprava a další režie 2 000 Kč. Nezůstávala by Vám skoro žádná rezerva. Porouchaná lednička nebo pračka by byla obtížně řešitelná nehledě na riziko sníženého příjmu během nemoci. Mnoho klientů se dostalo do stavu, kdy si ještě zvládli na úvěr koupit auto, ale už jim nezbývalo na benzín (STK, servis, dálniční známka, atd.). Do auta za 80 000 Kč budete muset investovat, min. výměna všech provozních kapalin a filtrů Vás přijde na 5 000 Kč.