Jak získat hypotéku na koupi pozemku bez ručení?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci si vzít hypotéku sám na sebe, čistý výdělek 50 tis., bez dluhů. Ale nemám čím ručit. Lze si vzít hypotéku už na koupi pozemku a nebo je lepší si vzít na koupi pozemku půjčku, koupit pozemek a pak pro stavbu již ručit pozemkem a stavbou? Hypotéku si představuji 1,8 mil. Díky

Dobrý den,

půjčku bez zástavy nemovitosti Vám banky poskytnou jen do výše 800-900 000 Kč, tedy pro koupi pozemku v hodnotě 1,8 mil. Kč bude třeba si sjednat hypotéku. Hypotéka má na rozdíl od půjčky 2 zásadní výhody - výrazně nižší úrok (2% oproti 4-7%) a možnost odečíst si zaplacené úroky od základu daně z příjmu (dostanete zpět 15% ze zaplacených úroků). Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří Vám vše spočítají a doporučí nejvhodnější řešení. Taktéž můžete prostudovat podmínky hypotéky.