Jak si vybrat nejlepší společnost pro úvěr na auto?

Nejlevnější půjčka od Zonky
6.12.2015 Půjčka

Dobrý den, chci si vzít úvěr na auto. Jedná se o Audi A8, r.výroby: 2011, cena vozu: 850.000,- , akontace: 350.000,- , tzn. chci si půjčit cca: 500.000,- na maximální dobu co to jde...Mohli by jste mi prosím poradit, u jaké společnosti si nejlépe půjčit peníze? Díky, Dušek

Dobrý den,

nejlepší spotřebitelské úvěry mají Air Bank, Equa Bank a ZUNO - úrok pod 10%, žádné poplatky, žádné triky. Půjčit si lze na dobu 84-96 měsíců. I tak ale měsíční splátka vychází na zhruba 8 500 Kč a jen na úrocích zaplatíte navíc cca 217 000 Kč.

Půjčovat si 0,5 mil. Kč na luxusní auto nemohu doporučit - splácet každý měsíc 8 500 Kč pod dobu následujících 7 let a úvěr o polovinu přeplatit, to nedává dobrý smysl. Kdybyste si půjčil 2,5 mil. Kč na 30 let na byt či dům, splácet budete zhruba stejně a budete mít slušnou nemovitost, která mezitím poroste na hodnotě. Zato auto po 8 letech značnou část hodnoty ztratí a v důchodu se v něm také bydlet nedá.

Doporučuji náš článek Půjčujeme si odpovědně.