Jak zrušit úspornou kartu v Citibank a kde najít formulář na zrušení?

Nejlevnější půjčka od Zonky
9.4.2015 Půjčka

Včera jsem uzavřel ústní smlouvu s citibank na úspornou kartu do všech marketů, ale dnes t.j.9.4.2015 bych to chtěl zrušit,můžete mi poradit jak to provést, když nejbližší tato banka je vzdálená 60km od místa bydliště. Dále,kde bych našel formulář na zrušení této karty.Díky za radu.

Dobrý den,

zrušení této karty je správným krokem, neboť kreditní karty Citibank jsou extra nevýhodné (o podezřelém verbování klientů a zatajování poplatků byla již napsána řada článků, nejste v tom sám - shrnutí zde).

Žádný formulář neexistuje, tedy buď sepište a bance pošlete standardní výpověď/odstoupení od smlouvy ve 14 denní lhůtě (na kterou máte nárok v případě, že kreditní karta byla sjednána pomocí prostředků na dálku či osobně mimo provozovnu/pobočku banky) nebo se dostavte na nejbližší pobočku osobně.

Za výpověď ve 14 denní lhůtě Vám banka nemůže účtovat žádné poplatky ani penále. Zkušenost se Citibank ukazuje, že nejlepší je se na pobočku banky dostavit osobně, jinak banka v případě dopisu (i doporučeného) dělá všemožné naschvály (ztratilo se, pardon, musíte zaplatit poplatky za několik měsíců, nechcete si tu kartu přece jen ponechat, atd.). Trvejte na písemném potvrzení o zrušení karty.