Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #1852, Dotaz na půjčku

Dotaz na půjčku, Půjčka

KH

Včera jsem uzavřel ústní smlouvu s citibank na úspornou kartu do všech marketů, ale dnes t.j.9.4.2015 bych to chtěl zrušit,můžete mi poradit jak to provést, když nejbližší tato banka je vzdálená 60km od místa bydliště. Dále,kde bych našel formulář na zrušení této karty.Díky za radu.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

zrušení této karty je správným krokem, neboť kreditní karty Citibank jsou extra nevýhodné (o podezřelém verbování klientů a zatajování poplatků byla již napsána řada článků, nejste v tom sám - shrnutí zde). 

Žádný formulář neexistuje, tedy buď sepište a bance pošlete standardní výpověď/odstoupení od smlouvy ve 14 denní lhůtě (na kterou máte nárok v případě, že kreditní karta byla sjednána pomocí prostředků na dálku či osobně mimo provozovnu/pobočku banky) nebo se dostavte na nejbližší pobočku osobně.

Za výpověď ve 14 denní lhůtě Vám banka nemůže účtovat žádné poplatky ani penále. Zkušenost se Citibank ukazuje, že nejlepší je se na pobočku banky dostavit osobně, jinak banka v případě dopisu (i doporučeného) dělá všemožné naschvály (ztratilo se, pardon, musíte zaplatit poplatky za několik měsíců, nechcete si tu kartu přece jen ponechat, atd.). Trvejte na písemném potvrzení o zrušení karty.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

13.11.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Půjčka, u které nepřeplatíte ani korunu. A máte ji neustále po ruce. To jsou nejčastější argumenty bank, proč byste si měli pořídit kreditní kartu. Tyto kousky plastu ale mají kromě řady zajímavých výhod i několik nástrah. Seznamte se proto s jejich plusy a minusy.

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

11.11.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Nejprve dlouhé fronty před úřadem a pak už jen upadající zájem. Tak vypadá situace okolo projektu půjček na bydlení pro mladé, který loni představil Státní fond rozvoje bydlení. Lidi odrazují hlavně příliš komplikované podmínky i úroková sazba, která je v současnosti vyšší než u některých hypoték.

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

8.11.2019, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Jednoduchost a důraz na moderní služby. Na to u svých běžných účtů stále častěji lákají banky na českém trhu. K tomu přidávají také minimum poplatků nebo bonusy za založení účtu. Podívejte se, jaké výhody poskytovatelé nabízejí nejčastěji.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#8006, Kolik nám zůstane v insolvenci?, Exekuce a insolvence, 13.11.2019

Dobrý den, kolik by nám zůstávalo, kdybychom šli do insolvence? Manžel bere plat cca 32 000 Kč  a já jsem na RP a pobírám 10 500 Kč, máme dvě děti. Děkuji moc za info.

Dobrý den, manželovi by zůstávalo 17 680 Kč, Vám pak celých 10 500 Kč.

K

#8005, Exekuce a blokace účtu, Ostatní, 13.11.2019

Dobrý den, kamarádka mi dluží větší obnos peněz. Za prodej bytu ji měly přijít peníze na účet, ale údajně je zadržel exekutor. Má exekutor právo zadržet celou finanční hotovost (400 tis Kč), když dlužná částka je "jen" 20 tis Kč"? Pokud ano, za jak dlouho musí peníze uvolnit? Děkuji předem za odpověď.

Dobrý den, je-li vaše kamarádka v exekuci, pak ji exekutor pravděpodobně zablokoval účet, na což měl s posvěcením soudu právo. Po uhrazení dluhu bude účet odblokován. Půjčování vyšší sumy peněz mezi kamarády laiky důrazně nedoporučuji (zejména je-li dlužník v exekuci). Může to být právně komplikované a můžete přijít o všechno (promlčecí lhůty, vstup do osobního bankrotu, nepřihlášení pohledávky, povinnost věřitele přezkoumat před půjčením peněz, zda bude dlužník schopen splácet, atd.). Na půjčování peněz máme banky.

J

#8004, Insolvence a srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 13.11.2019

Dobrý den, mám k mateřské brigádu, jsme s manželem v insolvenčním řízení. Jestli jsem to správně pochopila, tak příjmy z brigády se do usnesení o schválení insolvence nehlásí a zůstávají mi v celé výši. Jakmile toto usnesení bude vydáno, tak příjmy z brigády se odesílají ins. správci? Mateřskou mám 6 200 Kč. Příjem z brigády cca 5 000 Kč. Moje nezabavitelná částka je 9 643 Kč (manžel, dítě). Znamená to, že do mojí nezabavitelné částky mi poté bude ins. správce část peněz, které mu z brigády zašlu posílat zpět? (tedy 3 443 Kč z těch 5 000 Kč, co mu budu posílat?) Děkuji mnohokrát za vysvětlení.

Dobrý den, z celkového příjmu 11 200 Kč by Vám při 2 vyživovaných osobách (dítě a manžel) mělo zbývat 10 162 Kč. Zároveň však v rámci insolvence musíte splácet min. 2 200 Kč měsíčně. Doporučuji se domluvit s insolvenčním správcem na podmínkách, které by Vám umožnily zdárně projít insolvencí. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR