Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #13659, Je půjčka na auto výhodná?

Půjčka na auto: Je výhodné si půjčit další peníze při již existující půjčce?

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.3.2021 Půjčka

Dobry den, mám již půjčku na 190 000 Kč a splacím měsíčně 3 000 Kč a 250 Kč pojištění. Chtěl bych si půjčit další peníze na auto. No a když jsem si žádal o půjčku 240 000 Kč se splátkou 4 500 Kč, tak při řádném placení vrátím 333 000 Kč. Je to v nějaké mezi nebo už hrubě nevýhodné? Díky

Dobrý den,

jak vysoký Vám byl nabídnut úrok a kolik činí RPSN? Obecně se Vám nevyplatí půjčovat si na spotřebu a běžné výdaje. Smysl dává např. koupě nemovitosti na hypotéku, nákup auta pro výkon povolání na půjčku, americká hypotéka na rozjezd podnikání, atd. - zkrátka nákup aktiva, které Vám v budoucnu přinese peníze.