Kontrola bezdlužnosti, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.9.2020 Půjčka

Dobrý den, asi 3 měsíce zpět jsem z důvodu ze strachu, kdy u nás v práci pracovala nedůvěryhodná osoba (která zpronevěřila pár věcí v práci) jsem si nechal udělat nový OP (Řidičák a Průkaz pojištěnce jsem neměnil). Dále jsem si pro jistotu nechal udělat výpis z BRKI, NRKI a REPI + jsem osobně obvolal společnosti, které figurují v registru SOLUS (a nejsou součástí BRKI, NRKI a REPI). Všechno bylo v pořádku bez problému. Dále se chystám udělat si pro jistotu i výpis z evidence exekucí. Měl bych na Vás 2 dotazy. Udělal jsem maximum pro svoji ochranu? Je ještě nějaká možnost, jak si ověřit bezdlužnost? Dále by mě zajímalo, jak si lze ověřit společnosti, které nefigurují v registrech. Je vůbec nějaká možnost, než přímého kontaktu se společnostmi? Konkrétně bych si chtěl ověřit info u 3 společností. Jsou to Cool credit (mají tel. linku i email komunikaci). Následně sumo půjčka (tel. i email) a ninja půjčka (pouze email) - tyto weby patří společnosti Bezva finance (myslíte, že budou mít jednotnou databázi?). Tím, že nefigurují v registrech, tak jsem docela obezřetný a třeba rodné číslo by se mi nechtělo pro ověření sdělovat. Kdybych je poprosil pomocí emailu a popsal situaci, tak myslíte, že by stačilo ověření pomocí jména, příjmení a data narození (den, měsíc, rok)? Nerad bych totiž sděloval nějaké citlivé údaje.

Dobrý den,

udělal jste maximum pro svoji ochranu, více pravděpodobně učinit nelze. Do registrů nahlížejí všichni nebankovní poskytovatelé úvěrů (i ti co inzerují že nikoliv). Chcete-li nad rámec registrů cokoliv prověřit přímo u konkrétních nebankovních společností, pravděpodobně jim budete muset sdělit své údaje (bez toho nemají jak ve svých databázích ověřit, zda u nich nemáte půjčku).