Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8135, Půjčka a výpovědní lhůta

Půjčka a výpovědní lhůta, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.11.2019 Půjčka

Dobrý den, stala se mi taková věc. Bohužel mojí nevědomostí jsem zapřičinila, že jsem si sjednala úvěr v době výpovědní lhůty. Jednalo se o případ, kdy jsem si chtěla zrušit kreditní kartu. V mé bance mi nabídli rychlou půjčku, kterou bych splatila dluh z kreditky a tuto půjčku budu pravidelně splácet. Vše jsme sjednali na místě prostřednictvím pár podpisů, k tomu pojištění. Peníze se ihned převedly. Paní jsem sice říkala, že nejspíše budu v dohledné době na ÚP, ale ani jedna jsme tomuto faktu nevěnovaly potřebnou pozornost. Vše jsme vyřídili a já na tohle přišla až v podrobnějším pročtení informací. Nebyl v tom úmysl o nějaký podvod. Nevím teď, zda tuto okolnost nahlásit, když již vše bylo schváleno a vím že splácet budu bez problému. Má banka možnost si někde dohledat, že budu 1 měsíc na ÚP? Po té nastupuji do nového zaměstnání. Děkuji

Dobrý den,

tímto sjednáním půjčky ve výpovědní lhůtě jste se nedopustila ničeho špatného. Banku jste poctivě informovala o své současné situaci (výpovědní lhůta a nástup na ÚP) a banka Vám i s tímto rizikem půjčku schválila. Vaší povinností je nic nezamlčet (což jste splnila) a povinností banky je vyhodnotit všechna rizika (banka se dle zákona o spotřebitelském úvěru musí přesvědčit, že budete schopná splácet). Vše je tak v naprostém pořádku. U menších půjček a kladné úvěrové historie (žádné problémy v minulosti) není v době nulové nezaměstnanosti problém půjčit i klientům ve výpovědní lhůtě.