1) Refinancování úvěru s prodlouženou smlouvou - jaké jsou možnosti? 2) Co zahrnuje pojištění ve spotřebitelském úvěru? Vše o smrti, invaliditě a ztrátě zaměstnání

Nejlevnější půjčka od Zonky
4.9.2015 Půjčka

Dobrý den Uznáváte v případě refinancování úvěru Smlouvu na dobu určitou, už jednou prodlouženou? Nebo neřešíte o jaký typ pracovní smlouvy jde. A za 2) Co zahrnuje pojištění ve spotřebitelském úvěru - smrt - na jakou částku?; invaliditu - od kolika %? I ztrátu zaměstnání? Je jasné, že var. pojištění 2 zahrnuje něco navíc, ale co konkrétně? Děkuji Michaela Marková

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál (tedy my půjčky neposkytujeme).

Pracovní smlouva na dobu určitou: je jedno, jestli byla již smlouva v minulosti prodloužena či nikoliv. Jediné pravidlo zde je, že banka Vám půjčí jen na tak dlouhou dobu, na jakou je smlouva sjednána. Máte-li smlouvu na příštích 24 měsíců, banka Vám půjčí nejdéle na 24 měsíců (do konce platnosti smlouvy musí být úvěr doplacen).

Pojištění schopnosti splácet: toto je zcela zbytečný produkt, který Vám ve výsledku vůbec nepomůže - má totiž tolik výluk a tolik omezení pojistného plnění, že když už byste onemocněla (či se stalo něco horšího), pojišťovna za Vás uhradí max. pár splátek (ne více než 3-6) a tím to pro ni končí. Tedy takovéto pojištění vůbec nechrání a platila byste za něj zbytečně.

Nezapomeňte, že nejlepší půjčka je taková, kterou si nevezmete. Tedy pokud na úvěr nedosáhnete, bude to pro Vás možná v konečném důsledku lepší.