Půjčka a omezení ČNB, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
26.7.2019 Půjčka

Dobrý den, mám zájem o půjčku zhruba 200 tisíc korun. Mám problém ovšem v registrech, protože jsem si bral mikro-půjčky a jejich měsíční splátka přesahuje můj měsíční příjem. Lze tato věc řešit, i kdybych přijal půjčku s vyšším úrokem ? Díky za odpověď

Dobrý den,

toto bohužel není možné. Pravidla ČNB pro poskytování úvěrů říkají, že na splátky všech půjček můžete měsíčně vynakládat max. 45% svého příjmu. Všichni poskytovatelé úvěrů (banky i nebankovní společnosti) musí toto pravidlo dodržovat a při jeho porušení Vám nemohou půjčit ani za vyšší úrok. Jste tím chráněn proti předlužení.