Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #9861, Koronavirus a odklad splátek

Jak požádat o moratorium na splátky a co banka kontroluje?

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.4.2020 Půjčka

Dobrý den, chci požádat o 6 měsíční moratorium na splátky. Mám ale strach, že si mě pak banka prolustruje, jestli jsem byl opravdu poškozen krizí Covid-19. Byl jsem 14 dní v karanténě, budu mít kvůli toho výpadek příjmu. Myslíte, že to jako důvod bude stačit? Děkuji

Dobrý den,

současná opatření umožňující žádat o odklad splátek bez negativního záznamu do registrů jsou skutečně určena pouze klientům, kterým vlivem koronaviru značně poklesl příjem. Pokud jste byl pouze 14 dní v karanténě a jinak pracoval (nemusel jste např. zavírat provozovnu či jste nebyl doma za 60% platu), bude těžko obhajitelné žádat o odklad na 6 měsíců. Navíc by to pro Vás ani nebylo výhodné, neboť dluh se i během odkladu úročí, tedy po skončení moratoria by se Vám dluh navýšil o úroky za půl roku.