Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #14526, Získám konsolidaci?

Získám konsolidaci?, Půjčka

K

Dobrý den, momentálně dlužím necelých 566 000 Kč u dvou různých bank s celkovou měsíční splátkou 9 510 Kč. Pracovní smlouvu mám na dobu neurčitou s měsíční mzdou kolem 24 tisíc. Jsem zaměstnaná již 8. měsíc, před tím jsem pracovala jako OSVČ s vedlejším nepřiznaným příjmem. Je někde nějaká možnost sloučit tyto půjčky a snížit měsíční splátku, aniž bych musela mít nějakého ručitele? U obou bank mi byla žádost o sloučení zamítnuta. Prosím o radu.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

po dvou zamítnutích máte 2 negativní záznamy v registrech a dalších 6 měsíců Vám nikdo půjčku neposkytne. Příjem 24 000 Kč je na hraně. S další žádostí doporučuji vyčkat min. 6 měsíců a zkusit v mezičase navýšit příjmy. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

KJ

#15340, Nezvládnu splatit nebankovní půjčku, Půjčka, 15.9.2021

Dobrý den, půjčila jsem si malou částku na Zaplo.cz a nezvládnu to splatit v termínu kvůli nečekaneé situaci. Mohu je požádat o splátkový kalendář, i když se jedná o částku menší než 10 000 Kč?

Dobrý den, určitě je lepší věřitele prokativně informovat o neschopnosti dostát svým závazkům a zkusit se domluvit na splátkovém kalendáři (prodloužení splatnosti). Je pak na věřiteli, jestli bude ochoten Váš návrh akceptovat nebo nebankovní půjčku zesplatní. 

M

#15339, Překlenovací úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna, 15.9.2021

Dobrý den, od roku 2019 mám překlenovací úvěr od Lišky na 2 mil. s úrokem 1,99%. Chtěl bych tam poslat mimořádnou splátku 150 000 Kč. Na co je lepší ji poslat? Na úroky nebo na ten účet kde se šetří na půjčenou částku? Když bych to poslal na úroky, dostanu pak z té částky po konci roku vratku daně 15%? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, u překlenovacího úvěru ze stavebního spoření si technicky spoříte až do momentu naspoření 40%, kdy dojde k překlopení do fáze řádného splácení. Až do této chvíle platíte úrok z původně půjčené částky nehledě na výši úspor. Vratka daně (ponížení daňového základu) se počítá z úroků, nikoliv z mimořádných splátek. 

#15338, Kdy přijde platba příjemci?, Platba, 15.9.2021

Dobrý den, prosím Vás, peníze odešly z mé banky dnes ve 12 hodin na účet finančního úřadu. Je prosím šance, že ještě dnes bude platba zaúčtována? Děkuji

Dobrý den, bohužel nemohu vědět, u jaké banky máte veden běžný účet, zdali vaše banka umí okamžité platby, zdali jste platbu případně zadal jako okamžitou, pokud vaše banka okamžité platby neumí, kdy má deadline pro odeslání běžných plateb, atd. Platba dorazí na účet příjemce nejpozději zítra. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR