Jak získat úvěr ve výši 300 000 Kč, i když nemám vlastní majetek a závazky?

Nejlevnější půjčka od Zonky
3.3.2020 Půjčka

Krásný den, jsem 23letá mamka, pracovní poměr mám na dobu neurčitou. Můj čistý plat je cca 19-20k měsíčně a mé výdaje cca 3k. Do toho jsem nepočítala alimenty, ani pravidelnou brigádu. Školu jsem ukončila, tudíž dosažené vzdělání je jen základní. Ve vlastnictví nic nemám a žiji ve společné domácnosti s partnerem, kde nejsem vedená. Úvěrovou historii doposud žádnou nemám a chtěla bych si převzít podnik ve kterém x let pracuji. Zkoušela jsem zažádat o úvěr u Equa Bank a žádost mi zamítli. Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká možnost, že mi částku 300k banka půjčí?

Dobrý den,

svobodná mladá matka se základním vzděláním a bez vlastního bydlení žádající o úvěr na převzetí podniku - to je poměrně riziková kombinace. Proto Vám většina bank pravděpodobně nebude ochotna půjčit. Nejde o to, že máte reálné výdaje jen 3k (a zbytek za Vás pravděpodobně hradí někdo jiný a máte bydlení zdarma). Banka musí vycházet z toho, jaké průměrné náklady na živobytí má svobodná matka s dětmi a ty se blíží Vašemu čistému příjmu (za méně sebe a děti se započtením všech reálných výdajů neuživíte).

Úplně jiná situace by byla, kdybyste byla vdaná, měla oficiálně zajištěné bydlení a mohla např. s manželem žádat o úvěr dohromady. Manžel by měl vůči Vám a dětem vyživovací povinnost, na všechno byste byli dva.