Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4890, Kolik dlužím?

Kolik dlužím?, Půjčka

Č

Dobrý den, vím že mi asi není pomoci, ale i tak se zeptám. Před x lety jsem byla v šílené fin. tísni a má bývalá šéfová se rozhodla mi pomoci tím, že si zřídila u Citi bank úvěrovou kartu a dala mi ji s tím, že ji můžu používat a budu ji splácet. A až bude splacena, tak si ji vezme zpět a zruší ji. No a já ji platím pořád a pořád a není konce. Nevím jak zjistit, kolik mám ještě platit a jestli ona náhodou nevybírá a já neustále neplatím. Už u ní nepracuji a tak prosím o pomoc.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

Váš příběh je skutečně jak z říše pohádek. To přece nemůžete myslet vážně si půjčovat na cizí jméno a ještě nevědět, kolik jste si celkem půjčila, kolik splatila, jaký je úrok a kolik ještě dlužíte. 

1) Citibank v ČR již 2 roky neposkytuje služby retailovému segmentu - kmen klientů byl prodám Raiffeisenbank (RB)

2) RB může podat informace o dluhu na kreditní kartě jen majiteli karty

3) Vy jste plně závislá na tom, co Vám řekne Vaše ex-šéfová a informace si nemáte jak ověřit

4) Za dluh odpovídá majitel karty - když zítra přestanete splácet, exekutor bude peníze vymáhat po Vaší ex-šéfové

5) Úrok na kreditních kartách Citi byl vždy nad 20% (půjčíte si 100 000 Kč a za rok musíte vrátit 120 000 Kč - nebo za dva roky 140 000 Kč) - takto draze si nikdy nemůžete půjčovat peníze!

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Velké porovnání hypoték – říjen 2018

Velké porovnání hypoték – říjen 2018

18.10.2018, Hypotéka, Autor: Petr Jermář

Cena peněz roste. Hypotéky výrazně zdražují, průměrná sazba pětiletého fixu se blíží 3%. Stále je však možné sehnat úrok i pod 2,5%. Které banky nabízejí nejvýhodnější sazby?

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

Air Bank a Moneta spojí síly, vznikne třetí největší banka

9.10.2018, Banka, Autor: Pavel Strašák

Moneta kupuje Air Bank a Home Credit. Nová banka bude dále na trhu vystupovat pod značkou Air Bank. S téměř 2 mil. klientů obsadí na českém bankovním trhu třetí příčku za ČS a ČSOB.

Vyplatí se studovat MBA? My to víme!

Vyplatí se studovat MBA? My to víme!

8.10.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Podle průzkumu agentury STEM/MARK mezi absolventy MBA na institutu CEMI je totiž celých 91 % absolventů MBA přesvědčeno, že investovat do MBA studia se vyplatí. Jedním z pádných důvodů je i to, že návratnost částky investované do MBA studia činí pouze jeden a půl roku. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#5305, Nezvládl jsem splatit insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.10.2018

Dobrý den, od roku 2015 jsem v insolvenci. Insolvence byla schválena splátkovým kalendářem společně se zpeněžením majetku. Měla jsem RD, na kterém bylo zástavní právo a dům se prodal. Pak jsem až doteď hradila splátkovým kalendářem a byly prováděny srážky ze mzdy. Problém ale byl, že moje srážky nestačily ani na uspokojení 30% nezajištěným věřitelům a tak můj insol. správce požádal soud o zrušení oddlužení a soud to povolil. Splatila jsem 23% dluhu. Můžu požádat ještě znovu o povolení insolvence?Začínají na mě znovu chodit upomínky dluhů, které byly přihlášeny v me insolvenci. Nemam žádný majetek a pracuji na smlouvu. Bohužel jsem měla ve své insolvenci i dva dluhy, které jsem měla společně se svým přítelem a ty se přihlásily jak mně tak v přítelově řízení. Nevím co teď dělat, děkuji za radu.

Dobrý den, o nový osobní bankrot požádat můžete. Budete ale muset soudu vysvětlit, jak tentokráte chcete splatit oněch min. 30% dluhů, když se Vám to již jednou nepovedlo. Důvodem pro opětovně povolenou insolvenci by byla podstatná změna okolností (např. zvýšení mzdy, ze které dluhy splácíte).

S

#5304, Prodej domu v insolvenci, Exekuce a insolvence, 19.10.2018

Dobrý den, jsem v insolvenci přes rok, mám schválený splátkový kalendář, kde už mám splaceno 15%. Na začátku insolvence jsem měla RD kde bylo zástavní právo banky, tento dům se prodal. Dale mám druhý dům, na kterém žádné zástavní právo ani exekuce není. Při zahájení insolvence měl dům menší hodnotu než zaplatím za 5 let ze svého příjmu, proto nedošlo ke zpeněžení. Do domu investoval můj otec. Chci se zeptat, rozhodla jsem se tento dům nezatížený prodat. Můžu prodávat dům sama a ze zpeněžených peněz z prodeje vyplatit zbytek dluhu na insolvenci a zbytek peněz z kupní částky si ponechat? Můj insol. správce na mě naléhá, abych zažádala o změnu splátkového kalendáře na zpeněžení majetkové podstaty. Moc se mi toto nelibí, když chci doplatit z prodeje celý zbytek dluhu nezajištěným věřitelům. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, lepší je dům prodat ve vlastní režii a z peněz doplatit zbylé dluhy. Na to máte plné právo. Při zpeněžení majetkové podstaty by prodej domu organizoval insolvenční správce, který by dům nemusel prodat nejvýhodněji.

JH

#5303, Příchozí SEPA, Platba, 19.10.2018

Dobrý den, pracuji už rok a půl v Lucembursku a chodí mi výplata v eurech na český účet u Poštovní spořitelny. Dále mi chodí přídavky na děti. Z obou těchto plateb mi banka odečítá SEPA poplatek 150 CZK a 150 CZK. Chci si založit účet v Lucembursku. Je to možné? Popř. co k tomu všechno potřebuji? A poradíte kdyžtak jakou banku? Děkuji za radu a za odpověď.

Dobrý den, a nebylo by jednodušší jen změnit českou banku? Equa bank si za příchozí SEPA platby účtuje pouze 9 Kč. Účet Vám zdarma povede v CZK i EUR a výběry z bankomatu v zahraničí máte také jen za 9 Kč (v ČR vše zdarma a bez podmínek).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5300 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR