Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5647, Kolik přeplatím na kontokorentu u ČS?

Kolik přeplatím na kontokorentu u ČS?, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
27.12.2018 Půjčka

Dobrý den, mám účet u České spořitelny a chtěla bych sjednat kontokorent. Když bych si půjčila 2 000 Kč a vrátila je během dvou týdnů, kolik bych musela přeplatit?

Dobrý den,

Česká spořitelna účtuje u kontokorentu úrok 18,9%. Se Základním účtem zaplatíte za vedení kontokorentu měsíčně 25 Kč, jinak zdarma. Za 2 000 Kč takto půjčených na 1 rok byste zaplatila na úrocích 378 Kč, tedy zhruba korunu denně. Za dva týdny tak kontokorent přeplatíte o 14,50 Kč. To se nezdá být příliš, ale pokud jste nucena financovat běžné výdaje kontokorentem, jste na tom co se finančního zdraví týče velmi špatně. Na běžném účtu byste měla mít rezervu pro nečekané události (nemoc, ztráta výdělku, porouchaná pračka, atd.) ve výši 3-6 násobku Vašich pravidelných měsíčních výdajů. Jestliže měsíčně utratíte např. 15 000 Kč, pak by to mělo být 45-90 000 Kč. Bez této rezervy velmi riskujete - doporučuji omezit veškeré zbytné výdaje na minimum a neutrácet až do doby než naspoříte tuto částku.