Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4620, U které banky si půjčit?

U které banky si půjčit?, Půjčka

MS

Potřebuji půjčku u Poštovní spořitelny, kde mám běžný účet. Jaké doklady musím předložit?

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

půjčky od Poštovní spořitelny nemohu doporučit, jsou dražší. Půjčte si raději jinde (nemusíte si půjčovat tam, kde máte běžný účet). Doporučuji Equa bank či Air Bank. Kompletní přehled půjček a RPSN všech bank zde.

U Poštovní spořitelny platíte nemálo poplatků za vedení účtu. Doporučuji změnu banky. Proč dnes platit za něco, co ostatní nabízí zdarma? Vyzkoušejte běžný účet od Equa bank - vše zdarma a bez podmínek (včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank). Účet lze zřídit plně online z pohodlí domova.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

Do jakých nemovitostí investovat? Podívejte se, jaké 3 varianty vás nikdy nezklamou

2.7.2020, Reality, Autor: Marek Hadač

Nákup nemovitosti je jeden z nejspolehlivějších způsobů zhodnocení peněz. Dlouhodobě se totiž jejich výnos pohybuje mezi 4 až 6 %. Víte ale, do jakých nemovitostí investovat, aby se vám to opravdu vyplatilo? Variant je několik.

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

Půjčky s úrokem až 40 %? I takové na trhu najdete

1.7.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Za půl roku nesplácení pokuta až ve výši trojnásobku původní půjčky. Nebo roční úrok ve výši stovek procent. I takové nástrahy na vás čekají, pokud se rozhodnete pro půjčku. Vyplývá to z aktuálního Indexu odpovědného úvěrování, který každoročně vydává organizace Člověk v tísni.

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

Jak na předčasné splacení hypotéky? 4 možnosti, kdy ho máte zdarma

30.6.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Poplatky za předčasné splacení hypotéky straší spoustu lidí, kteří o takovém kroku uvažují. V současnosti se ale ve většině případů žádných závratných částek bát nemusíte. A při správném postupu je mimořádné splacení hypotéky dokonce zcela zdarma. Bez ohledu na to, u jaké banky jste si půjčili.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#10589, Insolvence, Exekuce a insolvence, 1.7.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci už 2 a půl roku doplatit zbývá necelých 100 000 Kč. Strhávají mi z příjmu 14 000 Kč cca 4 tis. plus mám ručitele, který platí 2 500 Kč. Za jak dlouho bude částka splacena a co se stane, když mi insolvenci zruší? Jsem samoživitelka, dvě děti nezletilé, zůstává mi 7 až 8 000 Kč z výplaty.

Dobrý den, s příjmem 14 000 Kč a 2 vyživovanými osobami činí nezabavitelné minimum od 1/7 nově 13 302 Kč (doposud to bylo 11 576 Kč). Pro úspěšné ukončení insolvence je třeba během 5 let splatit min. 30% dluhů. Pokud byste podmínky insolvence nesplnila, zbylé dluhy by Vám prominuty nebyly.

L

#10588, Student, OSVČ a daň z příjmu, Daně, 1.7.2020

Dobrý den, jsem student a mám volnou živnost. Vím že když vydělám pod 10 000 Kč, tak neplatím daně ani sociální a zdravotní. K tomu bych si chtěl ještě najít práci na DPP (u této práce platí totéž). A chtěl bych se zeptat, když si najdu práci na DPP a budu mít do toho tu volnou živnost, nesmím dohromady překonat 10 000 měsíčně nebo v každé práci zvlášť? Děkuji.

Dobrý den, z příjmu na DPP do 10 000 Kč se neplatí zdravotní ani sociální odvody (pouze 15% srážková daň, kterou Vám u takto nízkého příjmu vykompenzuje daňová sleva na poplatníka - reálně tak nic na daních ani odvodech nezaplatíte).  U podnikání (živnosti) je to trochu složitější a nelze paušálně říci, že z příjmu do 10 000 Kč měsíčně nic neplatíte. Od příjmů odečtete výdaje (skutečné nebo paušál) a z výsledného zisku se splatí daň z příjmu. Opět můžete uplatnit slevy na dani (na poplatníka, na studenta, atd.), nicméně výsledná daňová povinnost v kombinaci s dalším příjmem pravděpodobně nulová nebude (ale záleží na výši nákladů a uplatňovaných slev). Zdravotní a sociální odvody se i z živnosti jako vedlejší činnosti při studiu platí.

OD

#10587, Jak řešit dluhy za dopravní nehodu, Osobní a rodinné finance, 1.7.2020

Dobrý den, splácím 20 000 Kč jako pokutu za dopravní nehodu. Každý měsíc 2 000 Kč. Při nehodě byla zraněna 87 letá žena a pojišťovna po mně chce zaplatit za léčení v nemocnici 158 000 Kč. Pojišťovna mi nabídla splátkový kalendář 4 400 Kč každý měsíc po dobu tří let. To nejsem z důchodu 12 000 Kč schopný platit. Nevím co mám dělat. Dokonce zvažuji, že si sáhnu na život a pojišťovna nedostane nic. Protože manželka by se vzdala dědictví po mně. Což je jednoduché, protože nic nemám. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, každý máme v životě jinak nastavené priority, ale sahat si na život kvůli penězům mi přijde poměrně zvrhlé. Navíc dluh 158 000 Kč není neřešitelný, nejedná se o miliony. V manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně, tedy byste oním saháním si na život stejně nic nevyřešil (pojišťovna by začala dluhy vymáhat po Vaší manželce). Nemáte-li zúžené SJM, pak by polovina všeho (peněz, majetku, atd.) byla předmětem dědického řízení (např. i polovina peněz na účtu manželky - vše co jste s manželkou za dobu trvání manželství nabyli je součástí SJM).  Zaviněné škody za dopravní nehody kryje vaše povinné ručení. Nevím co se Vám přesně přihodilo, ale jestliže jste způsobil škodu nekrytou povinným ručením (např. jste řídil pod vlivem alkoholu), nebylo by lepší se k problému postavit jako chlap čelem?  Napište pojišťovně, že máte důchod jen 12 000 Kč (taktéž uveďte výši důchodu manželky) a byli byste schopni splácet např. jen polovinu požadované částky. Z příjmu 12 000 Kč a s jednou vyživovanou osobou (manželka) by navíc exekučně nešlo vymáhat více (spíše méně), neboť Vám vždy musí zůstat tzv. nezabavitelné minimum. Pojišťovna by tak mohla na Váš návrh přistoupit, protože ani s pomocí exekutora by z Vás pravděpodobně více nedostala.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR